Druhý turnaj mladších žáků

13. září 2020 (12:08)

KlubovéZpravodajství

Ostrava 12. září 2020 – Druhý turnaj moravské turnajové série mladších žáků se odehrál v sobotu na hřišti mariánskohorského Sokola v kategoriích U8, U10 a U12. Havířov rozpustil své hráče kategorie U8 do dvou společenství, a to do společenství se Zlínem jako ZlíHav a do společného týmu s Mariánskými Horami pod názvem OvaHav. V kategorii U10 pak doplnil ostravské kolegy ve společném týmu OvaHav. Jen v kategorii U12 poslal do soubojů samostatný tým.

V kategorii U8 se sešlo 5 družstev a proto se turnaj pro tuto kategorii hrál systémem každý s každým s odvetami a čas hry byl 1 x 5 minut. Za společenství ZlíHav nastupovali naši hráči Jarda Moudrý a Vojta Tylšar, za společenství OvaHav nastupovali naši hráči Kryštof Šumpich a Šimon Kubala.  Z osmi utkání společenství ZlíHav vyhrálo dvě a skončilo celkově na 4. místě a společenství OvaHav z osmi utkání vyhrálo čtyři a skončilo celkově třetí za druhou Olomoucí a první Bystrcí A, poslední skončilo družstvo Bystrce B. Zajímavostí je, že v této kategorii si pro odměny za obě společenství přišli havířovští hráči Kryštov (červenočerné dresy) za družstvo OvaHav a Vojta za ZlínHav (žlutomodré dresy).

Původní sestava společenství OvaHav: v červených šortkách zleva nahoře Kryštof,Šumpich, Vojta Tylšar a Jarda Moudrý, dole pak Šimon Kubala. Družstvo koučovali Natálie Parchanská a Ondřej Kubala. Po prvním utkání byli družstvu Zlína zapůjčeni do konce utkání Vojta a Jarda.

V kategorii U10 bylo přihlášeno 7 družstev, která hrála systémem každý s každým a čas utkání byl 1 x 6 minut. Společenství OvaHav ze šesti utkání dokázalo pouze zvítězit nad Zlínem 5:2 a remizovat s Bystrcí B 2:2. Tím se společenství OvaHav celkově umístilo na 5. místě právě před Zlínem a Bystrcí B. Celkovým vítězem tohoto turnaje se stalo družstvo Vyškova před Bystrcí A a Dragonem Brno. Bohužel jsme nezopakovali výkon z předcházejícího turnaje, protože nám doma pro nemoc nebo rodinné záležitosti zůstalo hned pět hráčů!

Ve společenství OvaHav v červených šortkách zleva - Adam Slivka a Matěj Parchanský.

Také družstva kategorie U12 hrála systémem každý s každým a čas utkání byl 1 x 7 minut, když bylo přihlášeno 8 družstev. Družstvo Havířova nejprve nestačilo na domácí Sokol a prohrálo 0:3, v dalším utkání prohrálo opět 0:3 s Dragonem Brno, pak jen remizovalo s Olomoucí 2:2 (utkání nedohrál a z turnaje odstoupil Matěj Adamík (jediný zkušenější hráč), v dalším utkání pak Havířov nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Bystrc A a prohrál 0:5, následně prohrál se Zlínem 0:2 a Vyškovem 0:3, také nestačil na Bystrc B a té podlehl 0:3. Na družstvu je znát, že 90% hráčů tvoří loňské U10, které si teprve na vyspělejší hru v této kategorii teprve zvykají a bez zkušených starších hráčů mají s vyspělejšími soupeři problém. Hlavní slabinou družstva je taktická nevyzrálost a také slabší obrana, i když v posledních třech utkáních došlo k určitému zlepšení v defenzívní hře. Družstvo Havířova nakonec obsadilo poslední místo za Olomoucí díky horšímu skóre, turnaj celkově vyhrála Bystrc A před Dragonem a Vyškovem.

Za Havířov nastupovali: Matěj Adamík, Marek Třaslín, Matouš a Šimon Juříkovi, Mikuláš Kalousek , Mikuláš Daňhel, Matěj Štěrba, Václav Baron a Jonáš Hanzel. Družstvo koučovala Zlatka Pernická.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora