Čtvrtý podzimní turnaj mladších žáků v Ostravě

27. září 2021 (22:40)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Souboj o míč v turnaji kategorie U8 mezi našimi a olomouckými kluky. Foto MJ převzato ze Zoneramy Olomouce

U8: Družstvo je velmi mladé a zatím nemůže konkurovat

V kategorii U8 se sešlo 7 družstev, turnaj pro tuto kategorii se hrál systémem každý s každým a čas hry byl 1 x 6 minut. V družstvu Havířova nastupovali Andrej, Teo, Thory, David, Šimon a Eliáš (opět chyběl nemocný Vojta a také Lea). I když v družstvu nastoupili tři trochu zkušenější hráči, zatím se nemá natolik zkušeného hráče, aby převzal vůdčí roli. Tým je stále velmi mladý a navíc vzrůstem nemohl konkurovat prakticky žádnému družstvu. Z toho také pramenily porážky s vyspělejšími celky. Přesto ve dvou utkáních bylo naše družstvo blízko k vítězství, když po boji prohrálo s Bystrcí Black 3:4 a s domácím Sokolem rovněž 3:4. Družstvo je schopno útočit a přihrávat si, ale v obraně je to špatné, hráči mají respekt ze soupeře, hlavně když jsou hráči soupeře vyšší. Naši nejmladší skončili na tomto turnaji na 7. místě, turnaj vyhrálo družstvo Ragbyové Akademie Brno před RC Bystrc Orange a RC Olomouc.

Naše družstvo nejmenších: zleva Teo, David, Andrej, Šimon, Eliáš a Thory. Družstvo koučoval Ondřej

U10: Druzí ve skupině, finále se nehrálo

V kategorii U10 bylo přihlášeno 9 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin, ve skupině B hrál Havířov, domácí Sokol, Vyškov B a Ragbyová Akademie Brno. Utkání ve skupině se hrála 1 x 10 minut. Naše družstvo v prvním utkání této kategorie porazilo domácí Sokol po velmi dobrém a kolektivním výkonu výrazným rozdílem, a to 9:0. Ve druhém utkání ve skupině prohrálo nejtěsnějším rozdílem 4:5, kdy naši hráči nezopakovali tak dobrý výkon, jako v prvním utkání. V posledním utkání pak po dobrém výkonu porazilo družstvo Vyškova B 7:1 a tím si vybojovalo 2. místo ve skupině právě před Vyškovem. Vítězem naší skupiny se stalo družstvo Ragbyové Akademie Brno, které na minulém turnaji v Havířově skončilo celkově druhé. Utkání o celkové umístění na tomto turnaji se tentokrát nehrála. I když v družstvu nastupovali opět pouze hráči a hráčky loňského družstva U8 a nováčci, tentokrát to na výkonu nebylo prakticky znát.

  Asistentka našeho družstva U10 Kristýna Čapková tentokrát nebyla nápomocna při vedení družstva, protože se ujala role rozhodčí pro kategorii U10 na tomto turnaji.

Družstvo U10 – zleva Viki, Krištof, Alex, Sebík, Damián, Jarda a Adrián, dole pak jsou Patrik a Maruška. Družstvo koučovala Klára a Radek.

V kategorii U12 bylo přihlášeno 8 družstev, která také hrála ve dvou skupinách. Tentokrát se naše družstvo tohoto turnaje nezúčastnilo (nemoci a rodiče využili prodloužený víkend k návštěvám a výletům). Tobiáš a paní Zlatka tak doplnili družstvo Ragbyové Akademie Brno, se kterým máme přátelské vztahy. Tobík byl platným hráčem družstva, které si v konkurenci zkušených týmů vedlo dobře.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora