Čtvrtý podzimní turnaj mladších žáků v Havířově se málem nekonal

30. září 2020 (13:32)

KlubovéZpravodajství

Havířov 26. 9. 2020 - Další podzimní turnaj, který pořádal RC Havířov v sobotu 26. září, se málem kvůli počasí neuskutečnil. RC Havířov vsadil na to, i kdyby mu počasí nepřálo, že se turnaj může uskutečnit třeba za každého počasí i ve zkrácené formě. Na pronajatém atletickém stadiónu již v pátek připravil dvě hřiště pro kategorii U12 a na svém hřišti pak dvě hřiště pro kategorii U10 a jedno pro kategorii U8. To vše proto, že předpověď počasí na pátek a sobotu byla hodně deštivá a chladná. Od rána až do 10-té hodiny pršelo, pak již déšť ustával a nakonec se nám ukázalo i sluníčko. Také proto nebyli členové přípravky – kroužku dětí do 6 let pozváni na předvedení toho, co se již naučili. Přes ranní nepřízeň počasí se nakonec sjela všechna družstva moravských klubů. 

V kategorii U8 nakonec startovaly 4 týmy, hrálo se jednokolově systémem každý s každým a utkání trvala vždy 1 x 5 minut. Vzhledem ke zlepšujícímu počasí si některé týmy zahrály ještě odvety, jejichž výsledky se však již do turnaje nezapočítávaly. Vítězem se stalo družstvo Ragbyové akademie Brno, které vyhrálo všechna utkání, na děleném druhém místě (vzájemné utkání skončilo remízou, družstva měla stejný počet bodů i stejné skóre) skončila družstva domácího Havířova a Bystrce Brno a na 4. místě pak společenství ZlíDrag.

Za Havířov nastupovali Adrián Vajnar, Jarda Moudrý, Damián Camaj, Kryštof Šumpich, Vojta Tylšar a Šimon Kubala, družstvo tentokrát koučoval Natalie Parchanská a vypomáhal jí Tonda Tržický.

V kategorii družstev U10 se přihlásilo 9 družstev, družstva byla rozlosována do dvou skupin, kde se utkání hrála na 1 x 7 minut. Havířov vyhrál jedno utkání 3:0 a dvě utkání prohrál, čímž skončil ve skupině na 3. místě. Po skončení utkání ve skupinách pak družstva hrála o konečné umístění. Ve finále družstvo Bystrce Orange zvítězilo nad Vyškovem, v utkání o třetí místo porazila Olomouc Dragon Black a v utkání o 5. místo pak Ragbyová Akademie porazila Havířov 6:2, na 7. místě skončilo družstvo Bystrce Black před Dragonem Green a Zlín skončil celkově devátý.

V družstvu Havířova nastupovali Marek Pirochta, Jakub Jan Marek, Jakub Tylšar, Tobiáš Bajtek, Adam Slivka, Lukáš Bača, Vojta Brunowski. Družstvo koučovala Kristýna Čapková, zastoupila nemocnou Kláru Kokindovou a také jí vypomáhal Tonda Tržický.

V kategorii družstev U12 se přihlásilo 7 družstev, hrálo se jednokolově systémem každý s každým a utkání se utkání hrála na 1 x 8 minut. Za typicky anglického počasí turnaj začal, bohužel Havířovští Bizoni museli nastoupit pouze se sedmi hráči, a i když dostali velmi dobrou podporu z Ostravy – Jirku, chyběly jim citelně 4 opory v týmu, kteří se nemohli zúčastnit. Všichni hráči jsou v kategorii U 12 nováčky a hra podle toho vypadala. Vybojovali jsme pouze jednu remízu s Bystrcí Orange a bohužel všechny ostatní zápasy jsme prohráli. Máme před sebou dlouhou dvouletou cestu, kdy hráči musí pochopit postavení na hřišti a plné nasazení po celé utkání. Během některých utkání hráli naši Bizoni soustředěně a bylo vidět, že chtějí, někteří prostě neměli svůj den.

Chtěl bych všem moc poděkovat, že i v takovém počasí a v oslabené sestavě nastoupili a bojovali v každém utkání. Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu turnaje, který zajistil stany a přípravu hřiště včetně občerstvení. Turnaj se opravdu povedl a s prosluněnou oblohou na konci turnaje byl turnaj ukončen mohutným pokřikem.


 

Přehled výsledků Havířovských týmů:

U8

RA Brno 3:4  
RC Brno Bystrc 5:2
Zlín/Dragon Brno 3:3

U10

Dragon Brno B 3:0
RC Bystrc A 0:7
RC Olomouc 1:5
Finále o 5.-6. místo
RA Brno 2:6

U12

Mariánské Hory 0:2
Dragon Brno 0:2
Bystrc Black 0:3
Bystrc Orange 1:1
RC Olomouc 0:4
RC Zlín 2:3

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora

Komentářů: 2

 1. Zdravím,
  Chtěl bych vám touto cestou poděkovat za výbornou organizaci sobotního turnaje U8 – U12. Jak děti, tak jejich rodiče, kteří v případě našeho klubu RAB nemají s rugby zkušenosti, vyrazili do Havířova nehledě na nepříznivé počasí a turnaj si naplno užili.

  Máte krásné zázemí pro tento úžasný sport a doufám, že i my se v budoucnu něčeho podobného dočkáme.

  Napsal na E-mail klubu Zdeněk Hejduk, trenér U10 RA Brno. Dodáváme: Děkujeme za uznání a přejeme, aby se vaše tužby stran zázemí vyplnily co nejdříve.
  Radomír Kloda, předseda RCH

 2. Radomír Kloda

  Poděkování z RA Brno

  ———- Původní e-mail ———-
  Od: Zdeněk Hejduk
  Komu: havirov@rugby-cz.com
  Datum: 27. 9. 2020 14:57:15
  Předmět: sobotní turnaj U8-U12

  Zdravím,

  Chtěl bych vám touto cestou poděkovat za výbornou organizaci sobotního turnaje U8 – U12. Jak děti, tak jejich rodiče, kteří v případě našeho klubu RAB nemají s rugby zkušenosti, vyrazili do Havířova nehledě na nepříznivé počasí a turnaj si naplno užili.

  Máte krásné zázemí pro tento úžasný sport a doufám, že i my se v budoucnu něčeho podobného dočkáme.

  Ragby zdar Zdeněk Hejduk, Trenér U10

  Mobil: 734 695 408

  Email: zdenek_hejduk@hotmail.com

  http://www.rabrno.cz/