Čtvrtý jarní turnaj mladších žáků v Ostravě

25. května 2022 (17:11)

KlubovéZpravodajství

Vyhlašování pořadí v turnaji, kapitán týmu Vojta a Andrej přebírají odměny z rukou starosty Mariánských Hor a Hulváků pana Patrika Hujduse

Ostrava - Mariánské Hory 21. května 2022 (foto autor) – Čtvrtý jarní turnaj se odehrál v sobotu 21. května na hřišti Sokola Mariánské Hory. Turnaje se jako vždy pořádají pro moravské kluby ve třech kategoriích – U8, U10 a U12 a Havířov měl tentokrát zastoupení jen ve dvou kategoriích, a to v kategorii U8 a U10. Pro nemoc a jiné rodinné aktivity se tentokrát turnaje zúčastnilo málo dětí, v kategorii U8 pouze 5, v kategorii U10 také pouze 6 a v kategorii U12 odjel na turnaj pouze jeden hráč (Jakub), který doplnil tým ze Zlína. Na druhou stranu jsme měli velkou podporu ze stran rodičů a rodinných příslušníků.

V kategorii U8 se sešlo tentokrát 7 družstev, turnaj pro tuto kategorii se hrál systémem každý s každým a čas hry byl 1 x 5 minut. V družstvu Havířova nastupovali Andrej, Vojta, Sandra, Patrik a Eliáš (tentokrát chyběli Šimon, Vašek, Jakub, Mateo, Teodorik a Dominik). Ze složení družstva lze usuzovat, že velkou šanci naše družstvo nemělo. Jediným zkušeným hráčem byl Vojta, ale ten na všechno nestačil. Sandra měla za sebou teprve druhý turnaj, přesto se snažila a bojovala, Malý Eliáš bojuje, ale ještě nechodí do školy, což je pro něj velká nevýhoda oproti starším hráčům. Patrik po čtyřech tréninzích odehrál svůj první turnaj a Andrej ještě herně nedozrál. Přesto družstvo hrálo a bojovalo, ale tentokrát nestačilo výkonnostně na žádné družstvo. Soupeři byli zkušenější, silnější, rychlejší a hlavně větší. Hra našeho družstva se lepšila utkání od utkání, přesto ještě ve hře převládá hodně chyb a nepřesností. Družstvo koučovala Klára.

V kategorii U10 bylo přihlášeno 6 družstev, která taktéž hrála systémem každý s každým a čas hry byl 1 x 8 minut. Naše družstvo v prvním utkání prohrálo s pozdějším vítězem turnaje, družstvem Olomouce v poměru 1:5. Naše družstvo chybovalo hlavně v obranném postavení, skládání a hlavně s míčovou technikou. Ve druhém utkání jsme prohráli celkem nešťastně 2:3 se Zlínem, ve kterém nastupovali vzrostlejší hráči, které naši menší hráči jen obtížně skládali. Ve třetím utkání naše družstvo vybojovalo remízu s Vyškovem v poměru 3:3, i když měli poměrně více ze hry. Ve čtvrtém utkání se silným družstvem Ragbyové Akademie Brno jsme celkem nešťastně prohráli 1:2, když se Jardovi nepodařilo po složení položit přes hlavu míč do brankoviště a z poslední akce utkání jsme dostali body z protiútoku. To už byla hra na celkem solidní úrovni a chyb (oboustranně) bylo velmi málo. Když už se zdálo, že našim hráčům dochází síly, protože jsme neměli nikoho na střídání, tak v posledním utkání naše družstvo porazilo domácí Sokoly v poměru 4:0. Díky vyrovnaným výsledkům jsme díky lepšímu skóre skončili na celkovém 4. místě před Vyškovem, což je díky absenci Tadeusze, Thoryho, Alexe a Davida s Matějem celkem úspěch.

Družstvo U10 – zleva dole: Krištof a Viki, zleva nahoře: Adrián, Tobík, Sebík a Jarda. Družstvo koučoval Radek.

V kategorii U12 bylo přihlášeno 5 družstev, která systémem každý s každým. Tentokrát se naše družstvo tohoto turnaje nezúčastnilo hlavně pro nemoci, na turnaj přijel pouze Jakub a doplnil družstvo Zlína, které nakonec skončilo celkově třetí. Vítězem se trochu překvapivě stalo domácí družstvo Solokola Mariánské Hory, které si však svým výkonem vítězství v turnaji zasloužilo.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora