Na Olomouckém Rugby Festivalu tak napůl

6. října 2022 (17:48)

KlubovéZpravodajství

Olomouc 1. října 2022 - V sobotu naše družstva mladších žáků odjela do Olomouce na turnaj Olomouc Rugby Festival 2022, kterého se zúčastnily týmy z Moravy i Čech. Jedná se o turnaj, na kterém si můžeme změřit síly i s družstvy z Čech. Z Čech přijela družstva klubů z Petrovic, Říčan, Tatry, Pragy, Iuridicy, Olympu a Babic, některé kluby postavily i dvě družstva v jedné věkové kategorii.

Na turnaji startovala družstva tří kategorií – U8, U10 a U12. Havířov měl tentokrát plné zastoupení ve dvou kategoriích, U8 a U10. Dva naši hráči U12 posílili domácí Olomouc. 

Hráči U8 zleva: Andrej, Míša, Vojta, Theo, Eliáš, Jakub, vzadu kouč Ondra

V kategorii U8 bylo přihlášeno 14 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin po sedmi týmech, podle umístění ve skupině pak družstva hrála o konečné pořadí v turnaji. Všechna utkání jak ve skupinách i o konečné umístění se hrála 1 x 7 minut. Naše družstvo bohužel nestačilo na žádného soupeře, ve kterém hráli zkušenější a vyspělejší hráči a postupně prohráli utkání s družstvy Říčany válec, Tatra, Bystrc, Iuridica, Olomouc a Babice. V utkání o 13. místo pak naše družstvo nestačilo na družstvo Dragonu Brno, kterému podlehlo 1:7. Celkovým vítězem se stalo družstvo Říčan před Bystrcí a Petrovicemi. Naše družstvo nejmenších nestačí zkušenějším týmům jak v technice tak hlavně pak v obranné činnosti. Za havířovskou U8 nastupovali: Theo, Andrej, Vojta, Míša, Eliáš a Jakub. Družstvo koučoval Ondra.

Eliáš, kapitán havířovské U8 nese pro družstvo odměny a pohár

V kategorii U10 bylo přihlášeno 16 družstev, která byla rozlosována do čtyř skupin po čtyřech týmech, podle umístění ve skupině pak byla družstva z 1. a 2. místa rozlosována do dvou skupin (hrála o konečné umístění na turnaji o 1. až 8. místo), která opět hrála každý s každým a na základě umístění ve skupině pak hrála o konečné umístění. Stejným způsobem pak hrála družstva z 3. a 4. místa ze základních skupin o konečné umístění na 9. až 16. místě. Všechna utkání jak ve skupinách i o konečné umístění se hrála 1 x 8 minut.

Naše družstvo v prvním utkání prohrálo s Bystrcí, pozdějším finalistou turnaje, po mdlém výkonu v poměru 0:4, kdy družstvo neplnilo prakticky žádné taktické pokyny a z technicky nepředvedlo prakticky nic. Ve druhém utkání skupiny pak prohrálo s Říčany –Modrá lavina (celkově páté) v poměru 3:5, kdy první čtyři minuty dominoval náš tým a vedl dokonce 3:0 a Říčany si s naší hrou nevěděly rady. Po prvním položení Říčan se karta obrátila a naše družstvo hrálo jako vyměněné a nevypracovali si žádnou výraznou šanci a prakticky se jen bránilo nájezdům Říčan, které bohužel všechny nezastavilo, což je veliká škoda, neboť jsme mohli hrát ve skupinách o 1. až 8. místo.

V posledním utkání se družstvu po dobré hře podařilo sice pouze remizovat s Petrovicemi 1 v poměru 5:5, kdy se Petrovicím podařilo vyrovnat až položením v poslední akci. Teprve později jsme zjistili, že si Petrovice pomohly hráči z druhého týmu, který byl herně silnější a celkově turnaj v této kategorii nakonec vyhrál. Díky lepšímu skóre jsme stejně skončili na třetím místě v základní skupině před Petrovicemi 1, což, jak se ukázalo, nakonec bylo prakticky jedno.

V druhé fázi jsme již hráli v nalosované skupině velmi dobře a po dobrých výkonech jsme postupně porazili Petrovice 1 v poměru 5:4, v dalším utkání pak Tatru kobylky v poměru 9:2 a následně pak družstvo z Babic v poměru 3:1. Tím si naše družstvo vybojovalo možnost hrát tzv. malé finále o celkové 9. místo. V tomto utkání pak naše družstvo nestačilo na velmi šikovné, technicky vyzrálé a rychlé hráče Tatry sarančata a prohrálo v poměru 1:6 a tím naše družstvo skončilo celkově na desátém místě. 10. místo je z pohledu celorepublikového je celkem úspěch, škoda jen, že naše družstvo nedokázalo udržet vedení v utkání základní skupiny s Říčany a skončilo až na 3. místě. 

 

Družstvo U10 – stojící zleva: Gabča, Tadek, Sebík, Kryštof a Viky, zleva dole: Šimon, David, Adrián a Thory. Družstvo koučoval Petr.

K dalšímu turnaji na moravské turnajové série pojedeme v sobotu 8. října do Brna na hřiště Bystrce.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora