Po třech letech opět Itálie – zastavení první

16. května 2022 (16:52)

NezařazenéZpravodajství

V náhledu: Výprava nejmenších havířovských ragbistů a ragbistek si pochutnává na pravé italské zmrzlině. Foto Lukáš Wimmer

Poprvé naši žáci vycestovali do Itálie na turnaj Minirugby6Nations v roce 2019 s družstvem U12 a zájezd „za hranice všedních dnů“ si velmi pochvalovali. Pro mnohé to bylo jako sen, být v Itálii a zahrát si zde ragby proti družstvům z jiných států Evropy. Podruhé se nám to podařilo kvůli pandemii zvané Covid až letos, ale turnaj se mezitím přejmenoval na MinirugbyXNations.

Nabídka na účast na turnaji 2022 přišla od italského klubu Pirati Rugby z Vimercate už na podzim loňského roku. Jednání se zástupci pořádajícího klubu vedl z naší strany Pavel Indrák, jednak proto, že vládne jazykem anglickým a samozřejmě také proto, že jako ekonom klubu měl zájem, aby co nejméně zatížil klubovou pokladnu.

Předběžně se na zájezd přihlásilo 11 hráčů a 1 hráčka kategorie U9 a několik rodičů. Vyřizovaly se různé doklady a potvrzení, protože ještě k 30. dubnu bylo v Itálii nemálo omezení jak pro vstup, tak i pro pobyt, a my jsme nechtěli nic ponechat náhodě. Všichni rodiče dětí spolupracovali zodpovědně a my byli vybaveni vším, na co by si Italové při vstupu do jejich země mohli vzpomenout. Dodatečně se ještě přihlásila jedna hráčka s tím, že by chtěl jet i její taťka. Tak se nám výprava s trenéry a doprovodem několika rodičů rozrostla na „kulatých“ 20 osob. Avšak v den odjezdu s námi nakonec pro nemoc neodjel Šimon, což jeho i nás velmi mrzelo. Takže naše výprava měla 19 statečných členů zájezdu.

Vedení klubu a sekretariát nás vybavil vším potřebným, od dresů, přes lékárničku, občerstvení na cestu včetně minerálních vod až po suvenýry pro vedení klubu Pirátů a zástupce města Vimercate a samozřejmě i pro turnajové soupeře.

Díky řidičům firmy „Josef Ševčík Autodoprava“ Vláďovi a Ondrovi nám cesta ubíhala celkem rychle. Cesty jsme využili k pilování nějakých popěvků včetně ragbyové hymny. V noci děti spaly jako miminka a dospělí se drželi při smyslech ještě dlouho po půlnoci. Nakonec však všichni usnuli, samozřejmě kromě řidiče, který zrovna seděl za volantem.

Hranice Itálie jsme překročili před sedmou hodinou ranní, nikým nepronásledováni, a v pohodě jsme pokračovali dále na západ k cíli naší cesty, městečku Vimercate. Vimercate je vzdáleno asi 20 kilometrů severně od Milána a necelých 10 km od Monzy s jejím vyhlášeným automobilovým okruhem. Ovšem nejdříve byl naším cílem hotel Brianteo (na snímku výše) ve vesnici Burago Di Molgora nedaleko Vimercate, kde jsme se ubytovali. Co se dělo dál, přinese Zastavení druhé.

O Autorovi

Radomír Kloda

Předseda klubu, publikuje hlavně články o ragby školních kroužků. Publikuje v Albrechtických listech.

Další články autora