U19: Ostudný výkon

15. října 2018 (16:49)

KlubovéZpravodajství

Brno-Bystrc 13.10.2018 (v náhledu ilustrační foto) - Jak z výsledku patrno, byl to naprosto ostudný výkon (utkání s Dragonem proti tomu byl ještě výborný výkon). Problém nastal už tím,že se nedostavili hráči ze Žiliny,neboť zamrzli v Třinci  a někteří další  jsou buď nemocní,nebo zraněni. Hráči Bystrce se dostavili v celé své sestavě a nikoli, jak tvrdil jejich trenér den předtím pouze v jedenácti. Možná, že právě to naše hráče velice úspěšně ukolébalo.

RC Bystrc - RC Havířov 54:0 (26:0)

Pětky 8:0 * KP 7:0 * TK 0:0 * DG 0:0 * rozhodčí J.Bednařík * ŽK Herrmann, Martas (BYS) * ČK Ruth, Herrmann (BYS) – Musil, Wardas, Chovanec (HAV)

Havířov: 1 Musil, 2 Červek (MH), 3 N.Sittek, 4 Kričfalušij, 5 Chovanec, 6 Kučera (MH), 7 Šmíd (MH), 8 Řihošek – 9 Kotásek (MH), 10 Wardas – 11 Ogurčák, 12 Barabáš, 13 Galeja (MH), 14 Pindur (16 Kovář 68’ /MH) – Marek (MH)

První pětka padla kvůli „zubům“ v obraně mezi tříčtvrtkami a kvůli špatnému skládání nebo spíše neskládání. Druhá padla průnikem kolem rucku, kdy jeden hráč doslova proběhl mezi našimi třemi rojníky (kdyby tam nikdo nebyl, vyšlo by to úplně nastejno). Naprosto nepochopitelně rozehraný náš trestný kop, kdy si tři hráči v chůzi přihrávali, až si soupeř v běhu poslední přihrávku uzmul a v pohodě proběhl celým rojem bez atakování, zapříčinil další pětku. Tyto byly s konverzí. Čtvrtá pětka po soupeřově trestném kopu, kdy domácí hráč opět prošel neskládajícím rojem a položil u rohového praporku, byla jediná bez konverze.

Druhý poločas byl obdobou prvního. První pětka druhého poločasu padla opět středem kolem mrtvých rojníků, druhá po mlýnu v soupeřově dvaadvacítce přes naše levé křídlo, čili útokem přes celé hřiště. Třetí po hře rojem na středu hřiště a odehráním na útok, který pronikl naší pravou stranou a přes křídlo pokládal. Čtvrtá a poslední pětka už padla po vyloučení tří hráčů našich a dvou soupeřových, opět po trestném kopu přes naše pravé křídlo. Všechny pětky byly s konverzí.

 Faktem je, že se někdy naši hráči vzchopili a soupeři zatápěli, ale co je to platné, když hráč pronikne hluboko do soupeřova pole až na pět metrů před brankoviště (Wardas, Barabáš), když nemá včas podporu svých spoluhráčů a ztratíme tím pádem míč. Jinak se projevil absolutní nedostatek skládání (prostě to je podělanost), pomalá a nedůrazná hra, špatné čištění v rucku, měkké bloky a také to, že jsme neměli hráče, který je schopen vhazovat míč do autového seřazení. Proto se všechny naše trestné kopy rozehrávaly rukama, a jak je to s důrazem, už jsem popsal.

 Ke konci utkání ztratili hráči nervy a tři byli vyloučeni i s dvěma soupeři na červenou kartu. Paradoxem je, že byl vykázán i nejslušnější hráč Chovanec, který prý byl podle rozhodčího tím největším zvrhlíkem (podle vyjádření hráče). V každém případě musí hráči udržet nervy přes všechny provokace soupeře (nejlepší odpověď na toto soupeřovo chování je líp hrát a vyhrát). Abych nebyl jen pesimistou, musím pochválit některé hráče jako Lukáše Šmída, Romana Barabáše, Mikuláše Marka a za snahu Tomáše Kotáska, Matěje Galeju, Davida Kučeru a přes ČK i Petra Musila.

Ještě malá poznámka na konec:pokud budeme trénovat pouze před utkáním jednou týdně a bez opozice, bude to málo platné.

O Autorovi

Pacan

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora