CLJ: Nešťastná prohra pod Strahovem

27. května 2019 (20:14)

DomácíZpravodajství

Praha 26.5.2019 - Mnoho k lepšímu výsledku nescházelo, ale shoda okolností od absence několika opor, přes ohromné zpoždění vlaku, které donutilo tým k honičce a přispělo k jeho dekoncentraci a ošizení přípravy na zápas, jakož i nezaslání hlášenky, takže tým ani nevěděl, že se nehraje na hlavním, ale na jakémsi "horním" hřišti, až po údajný předhoz v bodové situaci, způsobila, že podruhé venku prohráli o pár bodů.

Ilustrační obrázek v náhledu z utkání Havířov - Slavia Praha

RC Tatra Smíchov – RC Havířov 34:28 (15:7)

Pětky 5:4 * KP 3:4 * TK 1:0 * DG 0:0 * rozhodčí Matěj Rázga * ŽK 0:1 (Stalcer)

Body: F. Stalcer 10 (2P), M. Marek 8 (4KP), M. Červek 5, R. Barabáš 5

Sestava: 1. O. Tyrpa, 2. M. Bazger, 3. P. Musil, 4. O. Řihošek, 5. D. Kričfalušij. 6. Š. Satke, 8. F. Stalcer(C) 7. M. Červek – 9. D. Kereškéni, 10. L. Trtek – 11 D. Ogurčák, 12. R. Barabáš, 13. L. Šefár, 14. L. Regec – 15. M. Marek

Cestu provázela dost nepříjemná překvapení. Prvního překvapení jsme se dočkali, když se na sraz nedostavil jeden z klíčových hráčů týmu Dominik Wardas. Druhého, když se ve Svinově  nedostavili hned dva hráči Sokola. Tak třeba scházel Tomáš Kotásek pro zranění, které si přivodil den předtím na turnaji sedmiček ve Vídni se slovenskou reprezentací.

Při příjezdu jsme až skoro na místě zjistili, že se hraje na horním hřišti, o čemž jsme vůbec nevěděli, protože nám Tatra vůbec neposlala hlášenku s určením místa zápasu. Neměli jsme ani potuchy, kde nějaké horní hřiště je! Dnes už víme, že je

Po příchodu na hřiště jsme měli zhruba třicet minut do výkopu. Samozřejmě, že některým hráčům to trvalo, než se vůbec rozkoukali. Takže začali jsme bez pořádného rozběhání a rozehřátí.

 První poločas ukázal, s čím se budeme potýkat celé utkání. Nedůsledná obrana, neaktivní (měkké) skládání, pomalé a slabé čištění v rucku, málo míčů na útok, slabá podpora hráče s míčem a v neposlední řadě nesouhra mezi mlýnovkou a útokovkou.

Faktem je, že na mlýnovce hrál celé utkání Daniel Kereškéni místo zraněného Tomáše Kotáska a není sehrán s Lukášem Trtkem. Přes všechny tyto problémy jsme se soupeřem drželi krok a prohráli první poločas o jednu pětku 7:15

V tom druhém jsme dostali pětku už ve 2. minutě, ale potom jsme zvýšili tlak a přes vykázání kapitána týmu v 55. minutě, třemi pětkami otočili skóre na 28:20. Za zmínku stojí jedna pěkná akce cca v 60. minutě, kdy při naší útočné akci viděl předhoz při přihrávce Ondry Řihoška Matějovi Červekovi do jasné bodové situace k údivu všech, a dokonce i diváků, pouze rozhodčí.

Stav jsme drželi až do 67. minuty, kdy soupeř po trestném kopu využil zmatenosti našich hráčů a neochoty skládat a položil nám pětku s konverzí na 27:28. Kritický byl pro nás výkop, když jsme soupeře nedokázali ubránit na jeho polovině a David Pískatý prošel skrz naší obranu z poloviny hřiště a v 70. min položil rozhodující pětku. Dá se říci, že nejen smůla, ale především nedostatky v naší hře zapříčinily naši další zbytečnou prohru.

V konečném bodovém součtu máme po jedné kontumační prohře 6 bodů, obsadili jsme poslední 7. místo a tím také pro nás soutěž skončila.

O Autorovi

Pacan

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora