Liga juniorů: Utrpení skončilo dalším debaklem

12. listopadu 2018 (20:50)

KlubovéZpravodajství

Když společenství našich a ostravských juniorů posílených několika slovenskými reprezentanty porazilo v prvním kole pražskou Slavii a ve třetím sehrálo v Brně na Dragonu docela vyrovnanou partii (ve druhém jsme měli přestávku kvůli odložení zápasu se Spartou), zdálo se, že by tým mohl aspirovat na slušné umístění. Jenže pak se všechno pokazilo, největší problém, se kterým se naši hráči potýkali, je disciplina. Od 4. kola je všechno špatně, tým jde od jednoho debaklu k druhému, má nejvíc vykázaných a vyloučených hráčů v celé soutěži a nejhorší skóre ze všech týmů – mínus 291 bodů. O nic lepší to nebylo ani v dohrávaném utkání 2. kola, postupnou sérii děsivých porážek 0:54, 0:60, 0:43 uzavřeli na Spartě výsledkem 5:80.

RC Sparta Praha - RC Havířov 80 :5 (42:0)

Pětky 12:1 * KP 10:0 * TK 0:0 * DG 0:0 * ŽK 0:0 * ČK 0:0 * rozhodčí Thomas Mendes

Body: D. Kereškéni 5

Sestava: 1. P. Musil,2. J. Dedek,3. O. Tyrpa,4. F. Stalzer,5. N. Sittek,6. D. Kučera,7. M. Galeja,8. L. Šmíd, 9. T. Kotásek,10. L. Regec,11. O, Řihošek,12. Š. Sadke,13. D. Ogurčák, 14. O.Pindur, 15. R.Kolář Střídal v 34 min. D.Kereškéni

Praha 10.11.2018 - Na Spartě se znovu ukázala absolutní nedisciplinovanost našich hráčů. Když chybí disciplína, nepomůže ani to, že jsme se v přípravě zaměřili na obranu a skládání. Někteří naši hráči trpí ješitností, nebo zbytnělým egem a potom nejsou schopni hrát bez toho, že by nehráli nečistě. Potom samozřejmě rozhodčí nařizuje proti nám trestné kopy, naprosto zbytečně pak ztrácíme území a musíme se pouze bránit, navíc často následují verbální útoky proti soupeři.  A když se družstvu nedaří, přenáší se dekoncentrace na další hráče a celá obranná hra je úplně rozhozená. K těm nedisciplinovaným se totiž přidávají další hráči, obvykle nejsou tam, kde by měli být, nehledě na to, že mnoha hráčům schází fyzička (nestíhají). Absence tréninku se prostě musí projevit. Na Spartě to byl naprosto stejný obrázek jako v katastrofálním utkání v Bystrci. O to horší, že tentokrát s mnohem lepším soupeřem.

V týmu je několik velice dobrých hráčů a ti kvůli těm slabým, kteří vlastní nemohoucnost a nedostatečnost kompenzují siláckým vystupováním s verbálními a fyzickými útoky proti soupeři, v takovém kolektivu ztrácejí motivaci. Do začátku jarních soutěží by si všichni hráči měli dobře promyslet, proč vlastně ragby hrají a co od hry, ale hlavně od sebe, očekávají.

O Autorovi

Pacan

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora