CL U19: Největší slabinu máme v obraně

5. listopadu 2018 (14:26)

KlubovéZpravodajství

Naši junioři prohráli už šestý zápas v řadě a za týden je čeká dohrávka odloženého utkání s lídrem celostátní ligy  Spartou Praha. Za týden se asi nepodaří vylepšit nic z toho, o čem jako o největších slabinách mluví v krátkém reportu trenér Oleg Kubala, ale jedno by se zlepšit dalo hned, je to osobní přístup k obraně.

(Autor ilustračního snímku v náhledu Ondřej Kloda)

RC Tatra Smíchov - RC Havířov  73:12 (45:0)

Pětky 11:2 * KP 9:1 * TK 0:0 * DG 0:0 * ŽK 0:0 * ČK 0:0 * rozhodčí Nikola Zachariev

Praha 3.11.2018 - Toto utkání naplno ukázalo, v čem je naše největší slabina. Naši hráči, kromě několika výjimek, neskládají, a když, tak velice měkce. V obranné fázi pak nevyrážejí proti soupeři, nezmenšuji mu operační prostor, naopak couvají, a buď neskládají vůbec, nebo skládka nemá žádnou razanci.

Také chybí komunikace v obraně a z toho pak plyne špatné postavení hráčů, mnozí vůbec nedodržují zásadu zaujímat postavení podle rozestavení hráčů útočícího týmu, kdyby soupeř například při mlýnu zaujal postavení 1-3, tak se naši klidně postaví do rozestavení 2-2 a ani jim nepřijde, že je něco špatně.

Faktem také je, že se nám nedostává, po různých zraněních, útočníků a tím pádem musíme postavit na křídlo rojníka, který je zvyklý, že je na malém prostoru obklopen dalšími sedmi hráči a zcela odlišnou hru s osobní zodpovědností za přidělený prostor samozřejmě nezvládá.

První poločas byl hrůzostrašný a druhý trochu lepší díky třem pětkám a jedné konverzi. Přispělo i střídání v řadách Tatry.

O Autorovi

Pacan

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora