CL U19: Než jsme se rozkoukali, soupeř vedl

3. května 2019 (20:18)

KlubovéZpravodajství

Brno 1.5.2019 - Junioři společenství Havířov-Mariánské Hory propásli šanci, Dragon Brno je totiž jedním z mála soupeřů, se kterým může společenství hrát rovnocenně, ba i vyhrát. Jenže to by do toho nesměly vstoupit jiné okolnosti, které některým hráčům nedovolily do Brna odcestovat. Zvláště můžeme litovat neúčasti hostujících hráčů Žiliny, kteří by nepochybně zvýšili údernost našeho týmu.

Obrázek v náhledu je z loňského utkání Havířova s Dragonem Brno. S míčem Roman Barabáš

RC Dragon Brno – RC Havířov 24:19 (5:12)

Pětky 4:3 * KP 2:2 * TK 0:0 * DG 0:0 * rozhodčí J.Bednařík * ČK Mikuláš Marek (HAV)

Body: Merta 10 (2P), Holík 10 (2P), Budík 4 (2KP) – Červek 5, Wardas 5, Barabáš 5, Marek 2 (KP), Regec 2 (KP)

Sestava Havířova: 1 Ondřej Tyrpa (MH), 2 Matěj Červek (MH), 3 Petr Musil, 4 Daniel Kričfalušij, 5 Noel Sittek, 6 Dominik Wardas, 7 Filip Stalcer (MH), 8 Lukáš Šmíd (17 Daniel Kereškéni 45’ - oba MH) – 9 Tomáš Kotásek (MH), 10 Lukáš Trtek – 11 Lukáš Adamec (18 Ondřej Pindur 60’), 12 Roman Barabáš, 13 Filip Plinta, 14 Lukáš Regec – 15 Mikuláš Marek (MH)

Jako obvykle po cestě vlakem působil náš tým ospale a nesoustředěně, než jsme se rozkoukali, soupeř vedl pětkou po rychle rozehraném trestném kopu. Přišel čas naší nedisciplinovanosti - častých ofsajdů a vysokých skládek a tak jsme zbytečně poskytovali prostor pro hru soupeři. Ale potom jsme se přece jen chopili iniciativy a po tlaku položil pětku Matěj Červek. Konverze se povedla Mikulášovi Markovi. Hned po chycení míče ze soupeřova výkopu a po několika krátkých přihrávkách položil naší druhou pětku Dominik Wardas. Bez konverze. Poločas skončil naším vedením 12:5.

 Druhý poločas začal soupeřovým tlakem a položením pětky s konverzí. Tomu předcházelo vyloučení Mikuláše Marka, kterému se do skládání „připletla“ i noha, disciplinárka už vynesla verdikt a Mikuláš si za nebezpečnou hru - složení podkopnutím nohou – nezahraje do 15. května. Soupeř se tak dostal na koně a vyvinul tlak, ze kterého dvakrát bodoval s jednou konverzí. Převzali jsme iniciativu a snížili po souhře L.Trtka s R. Barabášem. L.Regec přidal další dva body. Přidali jsme na důrazu a usídlili se v soupeřově pětimetrovce,jenže vlastními chybami jsme se připravili o další body,ať už špatnou přihrávkou,předhozem,nebo ofsajdem.  

O Autorovi

Pacan

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora