Veteráni: Ragby, pivo, burčák, tlačenka

29. září 2023 (21:07)

KlubovéZpravodajství

Vyškov 23. 9. 2023, Vlastimil Tržický –  Nejstarší turnaj veteránů u nás je nepochybně ten ve Vyškově, oficiálně Memoriál Džonka Navrátila, neoficiálně turnaj o Šišku tlačenky. Probíhající mistrovství světa v ragby ve Francii omezilo počet účastníků vyškovského turnaje, neboť většina hráčů se těší z účasti na špičkových zápasech mistrovství a tudíž na Vyškovském turnaji scházeli.

Na zeleném pažitu hřiště ragby Vyškov byli nachystání hráči Vyškova, Želvy z Prahy, RC Havířov a tým z Brna. Po odložení věcí a let v šatně vybíhali na hřiště mladíci od 35 do 70 let. Po pořádné rozcvičce se týmy odvážně pustily do sebe a podle nastudovaných videí z mistrovství světa akce stíhala další tvrdou akci.

Turnaj se hrál systémem každý s každým. Nakonec vítězství patřilo domácím Vyškovákům, druhý skončil Havířov posílen hráči ze Slovenska a Polska, třetí bylo Brno a bramborovou medaili si odvezl tým pražských Želv. Vynikající práce rozhodčího byla jen třešničkou na dortu, i když se jeho rozhodnutí někdy někomu nelíbila, byl nekompromisní.

Jako vždy skočil turnaj s písní nejspíše známou – Vyškov, Haná ………. Zakopaná, pak už následovala Ragbyová hymna, a mohl začít jako vždy perfektně připravený “třetí poločas.” Vyškov mne nezklamal, každý tým vyhrál vynikající tlačenku, guláš i klobásy byly připraveny a pivo a burčák tekly proudem. Aspoň na chvilku jsme byli zase mladí a plní síly, i když jsme věděli, že to bude druhý den moc bolet. Ragbyová přátelství jsou prostě na celý život, i když na hřišti to tak nevypadá.

“ Nikdy z hřiště “.           Vlastik

O Autorovi

Trža

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora