Starší žáci hráli XRugby na Dragonu

7. října 2021 (03:35)

KlubovéZpravodajství

Brno 2. 10. 2021 (Vlastimil Tržický) – Po strastiplné cestě na turnaj XRugby do Brna na Dragon jsme využili snad všechny dopravní prostředky kromě lodě. Cesta do Maloměřic na Cacovický ostrov je momentálně zarubaná.

Na Dragonu nás čekala střetnutí s týmy Ragbyové akademie Brno, Zlína, Dragonu Black a Dragon Green. Po krátkém vysvětlení pravidel X ragby – hrálo se s 5 hráči na šířku hřiště dvakrát 5 minut – jsme se mohli pustit do hry.

Do Brna jsme přijeli pouze s pěti hráči U 14 Matějem Adamíkem, Šimonem Juříkem, Matoušem Juříkem, Markem Třaslínem a Kristýnou Rapantovou a úplným nováčkem Elou a mlýnovkou Tobíkem Bajtkem z týmu U12.

První zápas s Akademií Brno byl poznamenán nervozitou a drobnými chybami a nakonec skončil remizou 7 : 7, když nám nebyla uznána poslední pětka, která mohla být vítězná.

Následoval zápas s Dragonem Black, do kterého Dragon postavil snad to nejlepší, co v kategorii U 14 má, a tak jsme prohráli 0:10. Nešlo jen o to, že jsme nestačili fyzicky a herně, ale ani váhově.

V dalším zápase nás čekal Zlín doplněný hráči Dragonu, neboť ze Zlína přijeli jen tři hráči, a Zlín jsme porazili 8:3. Napravili si tak reputaci, neboť tým začal více spolupracovat a byl aktivnější, více rozehrával do stran a lépe zpracovával míč. Po krátkém odpočinku následoval poslední zápas turnaje s Dragonem Green který jsme prohráli 3:8.

Musím moc pochválit všechny hráče, neboť se snažili. Svou hrou, ale i chováním, určitě neudělali našemu klubu ostudu. Vypadá to, že budeme mít na čem stavět, ale přes zimu rozhodně musíme družstvo doplnit nováčky, abychom mohli odehrát jarní soutěž s vlastním družstvem.

Turnaj měl jediný škraloup, a tím bylo chování týmu Dragonu, kluci se chovali nesportovně a musel je napomínat trenér Akademie Brno a také rozhodčí.

O Autorovi

Trža

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora