Orli na Maltě

24. května 2023 (12:42)

DomácíZpravodajství

(Autor Vlastimil Tržický/foto autor a Ladislav Kozubík) – Tak jako každý rok se někteří starší(!) extraligoví hráči Havířova, kteří jsou členy prestižního klubu Moravskoslezských orlů, zúčastnili turnaje veteránů, poprvé na Maltě. Po velmi dobré technické přípravě jsme 3. května vyrazili autobusem z Havířova přes Ostravu, Olomouc, Otrokovice směr Vídeňské letiště, odkud jsme na Maltu odletěli.

Malta nás přivítala sluníčkem a na letišti Luga, za 2. světové války základně Royal Air Force, nás očekával autobus, kterým jsme se přepravili do hotelu Allegro v San Giljan, asi 9 km od Valletty.

Po řádném odpočinku nás čekala společná procházka po Vallettě a večerní posezení v Irském pubu, kde jsme se snažili dát dohromady sestavu, což se nám tak nějak podařilo slovy: „Sestava zní, všichni jsme v ní.“ Teprve na uvítacím večírku jsme zjistili, že v turnaji budou kromě Moravskoslezských orlů startovat tým Malty, čtyři britské týmy a tým Brna. Jedno prvenství už jsme měli v kapse, byli jsme věkovým průměrem nejstarší tým.

Hrálo se na dvou vyprahlých hřištích, kde každý pád skončil odřeninou. Nejdříve jsme remizovali s Maltou kvůli zbytečné pětce v poslední minutě, a jak postupně odcházely síly, slábly i naše výkony. Zápasy končily těsnou  prohrou vždy o dvě nebo tři pětky. Holt v šedesáti těžko doběhnete o dvacet let mladšího borce. Prostě musíme omladit tým, abychom se posouvali směrem nahoru.

Další den následoval výlet trajektem na ostrov Gozo a návštěva poutního místa Baziliky Ta' Pinu Národní svatyně Nejsvětější Panny z Ta' Pinu v Grab (viz foto níže) – fascinující místo. Při zpáteční cestě jsme využili přepravu rychlými čluny podél pobřeží, což se některým členům zamlouvalo. Závěr patřil večírku pod záštitou Asterixe a Obelixe, který se konal na náměstí v Mdině.

Další odpočinkový den jsme strávili na pláži, kde jsme si užili písku, nádherně čistého moře a návštěvy místního kouzelného akvária v podzemí malé atypické budovy, stálo to za to!  Velmi hezké zpestření pobytu bylo Petrovo rozloučení se svobodou v 7. patře hotelové budovy, kde byl i venkovní bazén. Všichni mu to ze srdce přejeme. Noční cvičení v hotelovém pokoji 407, kam se vešlo 24 Orlů, slavilo úspěch.

Pak už následovalo jen brzké vstávání, přesun na letiště a šťastný návrat domů. Všude dobře, doma nejlépe! Ani nevíme, co tady doma máme! Zájezd třebaže neskončil nejlépe ze sportovního hlediska, dopadl velmi dobře z hlediska společenského. Někteří hráči si našli nové kamarády a někteří si své šrámy léčí ještě dnes.

A na závěr mé obvyklé: "Nikdy z hřiště!"

O Autorovi

Trža

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora