Obnovená premiéra kadetů

27. března 2023 (11:27)

KlubovéZpravodajství

Praha 25. 3. 2023 (foto autor) - K těžkému zápasu U16 Ligy Ragby XV 2023, jak zní oficiální název soutěže, na hřiště Tatry do matičky stověžaté, jsme premiérově jeli krásným autobusem s emblémem našeho klubu. Po pěti hodinách klidné jízdy, jsme dorazili na hřiště. S týmem Mariánských Hor, se kterým tvoříme společenství, jsme zatím měli jeden společný trénink a bylo jasné, že nás čeká velmi těžký zápas s B týmem klubu, který má v kategorii U16 podstatně větší hráčskou základnu než my dohromady s Ostravskými.

Spolu s Pacanem (trenér Oleg Kubala, pozn. editora) jsme se snažili, aby kluci stavěli na pevném základě a snažili se hrát svou hru. Po povzbuzujících slovech Martina Havlíčka – havířovského odchovance a bývalého reprezentanta, hrajícího za Spartu Praha – jsme po důkladném rozcvičení nastoupili k zápasu.

Jeden společný trénink je opravdu málo k nějaké souhře a vymýšlení nějakého systému hry. Snažil jsem se Bizony povzbudit, že kvalitní hrou, skládáním, tlakem v mlýnech a roztahováním hry na útok bychom mohli držet krok s Tatrou. Obdiv patří celému týmu, který opravdu bojoval srdcem a i přes zranění Jarvise jsme dosáhli ne nejhoršího výsledku 7:41!

Větší část hry v prvním poločase se odehrávala ve středu hřiště a teprve po chybách při skládání ramenem Tatra poprvé položila. Čeká nás spousta společné práce, tvrdé dřiny, ale věřím, že tým by se mohl zlepšovat a dosáhnout lepších výsledků. Díky tréninkům, které jsme připojili k tréninkům mužů pod vedením Patrika Kovácse a při kterých děláme mužům sparing, se hra posunula nahoru, ale stále je co vylepšovat, hlavně skládání a komunikaci. Po domluvě, kdy kluci z Ostravy budou zajíždět ve čtvrtek na trénink do Havířova, věřím, že tým půjde nahoru jak výkonnostně tak herně.  

Ještě jednou bych chtěl týmu poděkovat za dobrou hru, soudržnost, super pětku, dobré prokopnutí a slušnost. Také chci poděkovat bývalému spoluhráči Pacanovi za pomoc a skvělé koučování.

A vlastně díky za celý výjezd, kdy jsme s Pacanem zavzpomínali na zápas s Tatrou a noclehem v Kersku, kdy jsme si jeli pro vítězství, ale to Bizoni vlastně nebyli ještě na světě….

Ragby zdar! Nikdy z hřiště!

RC Tatra Smíchov B – spol. RC Havířov/Sokol Mariánské Hory 41:5

Praha 25. 3. 2023 – Poločas 15:0 * Pětky 7:1 * Body společenství: Marek Helebrant 7 (1P,1KP)

O Autorovi

Trža

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora