Veteráni jak za mlada

21. září 2021 (22:42)

KlubovéZpravodajství

Havířov 18. září 2021 – Kluboví plánovači oslav 55. výročí ragby v Havířově naplánovali přátelské utkání našich veteránů s polským klubem z Mysłowic riskantně na víkend po Havířovských slavnostech, ale vyšlo to. Hřiště s viditelnými stopami po opravách vydrželo dopolední turnaj mladších žáků a pro zápas s Hegemonem bylo v dobré kondici.

Zápas měl kromě úvodních dvaceti minut jednoznačný průběh a naši veteráni vyhráli 49:14. Po dvou pětkách položilo několik hráčů a Aleš Kloda proměnil všechny kopy. To podstatné, co si divák ze zápasu odnesl, byla pěkná živá a variabilní hra rukama bez zbytečných kopů. Oba týmy se totiž snažily hrát rukama, neuchylovaly se ke kopům z nouze – rozuměj z důvodu, že by hráč nevěděl, co s míčem. Jako jediného z hráčů zmiňujeme Aleše Klodu jako dispečera hry, na útokovce kopal, byly to kopy, které měly „oči,“ a vždy hru posunuly o výrazný kus území.

RC Havířov Old Boys – Akademia Rugby Hegemon Mysłowice 49:14

Poločas 21:14 * Pětky 7:2 * KP 7:2 * TK 0:0 * DG 0:0 * Rozhodčí Vladimír Kohout

Body Havířova: Aleš Kloda 14 (7KP), Patrik Leroch 10 (2P), Martin Duda 10 (2P), Radek Harenčák 5, Filip Hanák 5, Pavel Kozubík 5

Body Hegemonu: Isaia Navia 10 (2P), Stanislas Prehu 4 (2KP)

Nedá se vyzvednout žádná formace, roj i zadní řady hrály vyrovnaně a navzájem se podporovaly. Zpočátku haprovalo skládání, je samozřejmě obtížné nastoupit k utkání s několika tréninky nebo vůbec bez přípravy, to také byl důvod, proč našim veteránům dvakrát utekl úžasně pohyblivý a rychlý Fidžijec Usaia Navia, na kterého si naši ani nesáhli. Usaia hraje v extraligové Juvenii Krakov a k utkání v Havířově byl Hegemonu zapůjčen.

Ovšem v dalším průběhu se už Usaia Navia neprosadil, jednak proto, že Hegemon neměl k dispozici mnoho míčů, jednak proto, že si ho naši útočníci pohlídali a odskládali.

Zápasu přihlížela na tribuně ještě řada dalších veteránů, zdá se, že se v klubu asi obnovuje tradice veteránského ragby. Náš tým je přihlášen na tradiční vyškovskou Šišku tlačenky, možná se rozhodne i pro účast na Přeloučském bizonu 6. listopadu a podle všeho se rýsuje obnovení Havířovského krocana v příštím roce.


Další fotografie z utkání najdete ve fotogalerii Zonerama

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora