4. kolo Six Nations: Na Twickenhamu se rozhodne

8. března 2024 (20:58)

SvětovéZpravodajství

 

Anglie v. Irsko

Všichni experti se přiklánějí k vítězství Irska, jaké k tomu mají důvody? Připomeňme si výsledky obou týmů: Anglie – Itálie 27:24, Anglie – Wales 16:14 a Anglie – Skotsko 21:30, tedy žádné světoborné výsledky. Na druhé straně Irsko – Francie 38:17, Irsko – Itálie 36:0; Irsko – Wales 31:7, jasná a rozhodná vítězství, minimum obdržených bodů. Bilance víc než výmluvná, 15 pětek položených proti třem obdrženým. Je jasné, že u Irska dominuje obrana, je téměř neprostupná. Navíc Anglie neměla ve hře eso v podobě Marcuse Smitha, který je takový Dupont pokud jde o nápady a překvapivá řešení. Existuje nějaký záhadný důvod, proč ho trenéři nestavějí na útokovku, kde je nejvíc platný, a nyní je opět mezi náhradníky. Prognóza: výhra Irska o 10 – 20 bodů.

Itálie v. Skotsko

Itálie se posiluje o křídlo Australana hrajícího za Harlequins Louise Lynagha (na snímku vlevo) syna Michaela Lynagha, který hrál útokovku v týmu mistrů světa z roku 1991 a bude hrát v útoku spolu Ange Capuozzem, Montym Ioanem a velmi dobrýmTommaso Menoncellem na tříčtvrtce, ovšem na druhé straně budou stát Finn Russell a Duhan van der Merwe, kteří byli hlavními strůjci porážky Anglie v minulém kole. Itálie hraje pohledné ragby rukama, snaží se roztahovat hru, ale vždy jí něco schází k tomu, aby se prosadila. Zřejmě se neprosadí ani na Stadiu Olympico proti Skotsku, může dosáhnout těsného výsledku jako s Francií, ale také stejně vysoko prohrát jako v zápase s Anglií nebo Irskem.

Wales v. Francie

Wales je ve fázi výstavby nového týmu, zatím všechno prohrál, byť se Skotskem a Anglií jen těsně, Francie považovaná za favorita turnaje zatím hledá herní pohodu, kterou podle všeho ztratila v nepovedeném podzimním semifinále MS s Jižní Afrikou. Dokladem je bezradný výkon a remíza v Lille s Itálií. Patrně to byl hlavní důvod, proč Fabien Galthié vyměnil pro zápas v Cardiffu téměř polovinu týmu. Také Wales má v sestavě několik nováčků a zajímavost - do sestavy se nevešel George North a také Nick Tompkins, nahradí je Joe Roberts a Owen Watkin. Očekává se spíš výhra Walesu, ale…

 

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora