U18: Po výhrách nad Dragonem a Olomoucí potíže s Olympem

29. září 2023 (18:36)

KlubovéZpravodajství

(Chrášťany 24. září 2023, Vlastimil Tržický) – V sobotu před nedělním utkáním se společenstvím klubů RA Olymp Praha, Griffins Jablonec nad Nisou a RK Úžice, které vystupuje pod názvem RA Olymp, odjela naše U osmnáctka na tréninkovou přípravu do Bystrce. Také naši hoši musejí hrát v trojspolečenství s Bystrcí, neboť v této sezóně nemáme dost hráčů ani my, ani Mariánské Hory na obvyklé spojení.

Před zápasy U18 ligy ragby XV 2023 míváme předzápasové soustředění, aby si hráči na sebe zvykli a aby nacvičili souhru. Trénink proběhl ve velmi dobrém tempu, vyzkoušeli jsme si většinu standardních a nacvičovaných akcí a měl jsem pocit, že i když jsme oslabeni o některé nemocné hráče a hráče, kteří odjeli na MS do Francie nebo museli nastoupit v neděli za muže, bude se nám v neděli dařit.

Bohužel vše bylo jinak, Olymp nastoupil pouze ve 12 hráčích, a tak, abychom si mohli zahrát aspoň 13 proti 13, museli jsme jim jednoho hráče půjčit. Taktéž se nedostavil delegovaný rozhodčí, a tak musel zápas odpískat laik. Hrály se tzv. nesoutěžní mlýny bez tlaku a navíc bez obou rváčků.

Právě hráč, kterého jsme Olympu půjčili, nám ve 12. minutě položil pětku. To ale nezlomilo naše odhodlání zápas vyhrát a odvézt si vítězství domů. Ale naše akce přišla až ve 2. poločase, ve 42. minutě jsme srovnali na 7:7 a ve 48. minutě jsme dokonce vedli 14:7. Poté v 54. minutě se Olympu podařilo položit pětku po chybě naší obrany a v 64. minutě se dokonce Olymp ujal vedení 17:14. Tým se ale sebral, začal šlapat tak jak má, a v 70 minutě položil vítěznou pětku s konverzí na 17:21.

Zápas tedy skončil vítězstvím společenství Bystrce, Havířova a Ostravy. Zápas byl poznamenán velmi tvrdou a nebezpečnou hrou Olympu, kterou rozhodčí nebral na zřetel. Doplatil na to jeden z hráčů Havířova, který po skládce s překlopením na hlavu utrpěl otřes mozku. Laický rozhodčí počin, za který se dává červená karta, komentoval slovy, že nemůže vidět všechno!

Celý tým, i když byl oslaben, podal velmi dobrý výkon a jen věřím, že se bude i nadále zlepšovat, a že se mu bude dařit. Dlouho jsem neviděl kluky tak vyčerpané, skláním se před jejich hrou a dělá mi to velkou radost. Jsou dobrý tým a jsem rád, že jsme vstoupili právě do tohoto společenství, aby to naše kluky posunulo dopředu.