U14: Těsná prohra v Olomouci

16. června 2020 (16:26)

KlubovéZpravodajství

Olomouc 14. 6. 2020 - Společenství Sokol Mariánské Hory/Havířov si připsalo v nesoutěžním seriálu jarních utkání třetí porážku, ale po slušném a lepšícím se výkonu. Utkání v Olomouci se hrálo v nezvyklou dobu odpoledne v 15 hodin a zdá se, že našim hráčům to docela vyhovovalo.

Foto v náhledu a v galerii Ladislav Boby Kozubík

RC Olomouc – Mariánské Hory/Havířov 33:29 (21:5)

Pětky 5:5 * rozhodčí Jiří Jíša

Body hráčů Havířova: Audy 10 (2P), Ciasnocha

Na našem společenství se už trochu projevily společné tréninky, takže bylo vidět několik pěkných akcí. V prvním poločase se soupeř dostal do vedení dvěma pětkami. Naši pak snížili pětkou Audyho. K bodování se mohla dostat i naše Kristýna Čapková, ale bohužel finální přihrávka sedm metrů před brankovištěm nebyla adresovaná do jejích rukou, ale metr a půl za její záda. Olomoučtí přehrávali hráče společenství větší pohotovostí, naši byli, bohužel, často při sbírání míče a v reakcích na rucky těmi váhavějšími.

Ve druhém poločase soupeř bodoval, ale naši snížili na 26:22. Pěkně se ukázal havířovský Ciasnocha, který využil své postavy a s míčem proběhl z vlastní 22 až do soupeřova brankoviště. Za tohoto těsného stavu 26 : 22 položil ostravský hráč pátou pětku našeho družstva a po dobrém kopu po položení se naši dostali 4 min. před koncem do vedení 26 : 29. Ale nestačilo to, po výkopu se soupeř ještě dostal k míči a položením pod branku s následujícím kopem dosáhl konečného výsledku 33:29.

Utkání bylo bojovné, ale pořád našemu společenství schází včasné vyběhnutí do obrany, kvalitní skládky a některým včasné a dobré přihrávky. Máme také tendenci dovolit soupeři vybudovat si v 1. poločase bodový náskok, který pak těžko stahujeme, třeba v minulém zápase proti Zlínu jsme hráli ve 2. poločase 12:12, ale první jsme projeli 0:32. V Olomouci jsme první půli prohráli 21:5, ale druhou vyhráli 24:12. V posledním jarním kole už nic nenapravíme, Vyškov nepřijede, rodiče vyškovských hráčů se prý bojí své potomky na nebezpečný sever Moravy pustit.

O Autorovi

Boby

Trenér - reportáže z utkání

Další články autora