Mysłowice II: Turnaj Přátelství

31. října 2021 (23:35)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Ivana Plintová - nejlepší hráčka turnaje v Myslovicích - pokládá jednu z pětek výběru Myslovic a Havířova proti Juvenii Krakov. Foto K.Gaman

Mysłowice 30. října 2021 - Společenské a gastronomické zážitky z návštěvy Myslovic jsme probrali v článku „Byli jsme poprvé v Myslovicích,“ teď probereme sportovní zážitky. V prvé řadě je třeba říci, že pro většinu našich nejmenších hráčů to byl vůbec první sportovní výjezd do zahraničí. Mezi těmi staršími je několik pamětníků květnového zájezdu 2019 do lombardského města Vimercate na turnaj MiniRugby6Nations, na kterém se mohli vůbec poprvé potkat s hráči Hegemonu, kteří také na turnaji startovali. Ale ti nejmladší – hráči U8 a U10 – byli na zahraničním turnaji vůbec poprvé. V druhé řadě musíme dodat, že ani na domácích turnajích ještě neměli příležitost zahrát si se zahraničními soupeři. Takže pro většinu premiéra.

Stateční mikrusové

Hráli jsme tedy v turnaji mikrusů – kategorie U8 – ve které startovala dvě družstva Hegemonu Myslovice, tým Juvenie Krakov a naši. Naši se bili statečně, ti o dva pátky zkušenější do toho šli s velkou vervou, ti méně zkušení se učili. Někdy je soupeři školili, to když někteří naši nováčci nevěděli, co si s míčem počít a soupeř jim ho prostě sebral z rukou, ale celkově to, alespoň podle trenéra Ondry, vyznělo pro naše barvy dobře. „Jak jste hráli,“ ptám se, „No většinou jsme vyhráli,“ říká Ondra a na dotaz kolik asi odpovídá: „Moc, moc.“ Tak budeme věřit, že se nejmenší skutečně dařilo a mají z turnaje hezké zážitky.

Hlavní problém U8: hráči trénují, ale nehrají

To výsledky těch o něco starších už jsme byli schopni zaznamenat: Vyhráli s Hegemonem 4:2 a prohráli s Krakovem 0:8 po hře, ve které předvedl i docela hezké akce, ale svého trenéra Radka nenadchli, jak o tom svědčí fotografie. Družstvo bylo výkonnostně dost nevyrovnané, někteří zkušenější hráči na turnaj neodjeli – ale to je obehraná písnička, která se opakuje turnaj co turnaj, děti v týdnu trénují, ale v sobotu z různých důvodů hrát nejedou. Nadějné je, že je v týmu několik rychlých a bystrých hráčů, kteří mohou táhnout výkon družstva nahoru.

 

Starší žáci hráli Rugby 7′s

Starší žáci měli za soupeře Hegemon a Juvenii Krakov. Ta se ukázala jako silné a důrazně hrající družstvo a turnaj vyhrála po vítězství nad naším týmem 21:7 a Hegemonem 22:10. Ovšem souboj našich starších žáků doplněných sirotky z týmu U12 byl exhibicí s devíti pětkami a výsledkem 53:0 po poločase 29:0. O body se podělili Ivana Plintová 23 (3pětky a 4 kopy po pětce) a Samuel Potužák 15 (3P). Svou první pětku v životě si položila Eliška Dzúríková.

Následovalo utkání vybraných hráčů a hráček Hegemonu a Havířova proti Juvenii Krakov, výběr hořel hlavně v osobní obraně, se skládáním zápasilo dost hráčů. Juvenia byla suverénní, položila pětkrát, ale naši se nenechali zahanbit, skóroval Tonda Tržický a Ivana Plintová dvakrát. Konečný výsledek 29:15 pro Juvenii byl pro naše společenství docela ucházející.

Ivana nejlepší

Výsledky se nevyhlašovaly, všichni hráči dostali pamětní medaili. Byl však vyhlášen nejlepší hráč turnaje, byla to hráčka a byla to naše Ivana Plintová. Vyhlášení rozhodně nebylo to žádným zdvořilostním aktem. Ivana podala ve všech zápasech suverénní výkon v útočné i obranné fázi, v utkání výběru proti Juvenii byla skutečně vidět v každé akci, svou dravostí překonávala většinu kluků.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora