Tri Nations: Remíza je výhrou Pumas

25. listopadu 2020 (00:40)

SvětovéZpravodajství

V náhledu Jordan Petaia přiklepl míč, ale špička jeho kopačky už byla na koncové čáře (repro TV)

Sobotní remíza byla druhou remízou v historii vzájemných utkání Austrálie a Argentiny. Předtím se oba týmy rozešly smírně v roce 1987 ve Vélez. Ovšem Wallabies jsou na tom s 25 výhrami proti 6 výhrám Pumas mnohem lépe. Nijak to však neplatilo v sobotu v Newcastlu, kde se bránilo oboustranně tak urputně, že ani jeden tým nedokázal položit.

Ani jeden tým nedokázal položit, byť Wallabies k tomu měli minimálně třikrát příležitost. Poprvé když centr Hunter Paisami kopl po zemi mezi obránci do brankoviště trochu prudce a jeho kolega Jordan Petaia přiklepl, ale TMO odhalil i jeho dotek koncové lajny špičkou kopačky, podruhé, když Marika Koroibete dostal ve 40. minutě v přečíslení přihrávku dopředu a potřetí, když na hranici argentinského brankoviště nedokázali vydolovat míč z valné hromady a spokojili se s trestným kopem. Ovšem ani Argentinci nebyli bez šance, v nastavení kapitán Pablo Matera poslal kop k rohovému praporku a střídající zadák Santiago Cordero nezvládl poskakující míč zpracovat a křídlo Jake Gordon s míčem „vyjel“ do autu. A tak museli rozhodnout kopáči Nicolás Sánchez a Reece Hodge, který měl 78. minutě na kopačce vítězný gól, ale netrefil.

Nicolás Sánchez
Reece Hodge

Otázka je, pro koho znamená remíza víc, Wallabies hráli v první polovině dynamičtěji a dominovali, jenže nevyužili své 71% převahy v držení míče a 85% převahy v držení území, ve druhém poločase se hra více vyrovnala, ale otázka, pro koho znamená remíza výhru, je jasná, jsou to Pumas.

Argentinci rozhodně nepodali takový výkon, jako minulý týden proti All Blacks, není to samozřejmě jednoduché udržet optimální formu. Oba týmy doslova hýřily chybami, oba týmy také zápasily s disciplinou. Remíza je dílem pevných obran, se kterými si útočící formace moc nevěděly rady, proto také byla v zápase spousta kopů (61) z bezradnosti nebo hlouposti, třeba box-kick argentinské mlýnovky v 79. minutě (!), po kterém se Austrálie málem dostala k zakončení. Otázka je, jaký význam má zbavovat se takto míčů a dávat je zdarma soupeři!

Odpověď částečně dává prohlášení kouče Dave Rennieho: "Jsem opravdu frustrovaný, opravdu zklamaný," zuřil Rennie na pozápasové tiskové konferenci. "za stavu 15:6 jsme kontrolovali hru, ale opustili jsme předzápasový herní plán kopat do rohů.“

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.