SNC: Ve 3. kole má Francie šanci

22. února 2019 (19:30)

SvětovéZpravodajství

Jaké mají šance ve 3.kole, vzpamatuje se už Francie, nebo prohloubí svou frustraci, ovlivní atmosféra na Principality Angličany a způsobí Itálie bez svého kapitána Parisseho Skotům nějaké problémy? Uvidíme v sobotu (a v neděli), protože zápas Wales v Anglie uvidíme až ze záznamu v neděli. 

Francie v Skotsko

Těžko říci, co bude mít větší vliv na průběh a výsledek zápasu, zda fakt, že Skotsku budou scházet klíčoví hráči útokovka Finn Russel a zadák Stuart Hogg, nebo „rozhašenost“ les Bleus, na které dnes ve Francii útočí i bývalí reprezentanti. Za neustávajících útoků na kompetentnost kapitána Guilhema Guirada Francouzi už dokonce ustavili hráčskou radu a francouzský tisk tak trochu s úsměškem podotýká, že kapitán Guirado bude mít k ruce 8 poručíků, jsou to Bastareaud, Picamoles, Parra, Huget, Poirot, Fickou, Lambey a Ntamack.

Kouč Skotů Gregor Townsend udělal v sestavě 4 změny, na útokovku povolal 29 letého Petera Horneho, na zadáka Blaira Kinghorna a na tříčtvrtku Nicka Grigga, jemuž říkají „kapesní raketa“ a poslední náhradou je rojník Magnus Bradbury, všichni jsou z Glasgow Warriors.

Takže kdo bude mít navrch? Někteří soudí, že přece Francouzi nemohou být až tak špatní a jednou už musejí zabrat, bude to v sobotu proti Skotsku? Prognózy dávají 65% šanci na výhru Francouzům.

Wales v Anglie

Velšané zatím neukázali nic takového, aby mohli vykolejit rozjetý anglický těžkotonážní vlak. Navíc je anglický tým konsolidovaný, a třebaže budou scházet Mako a Maro (Vunipula a Itoje) je zřejmé, že o náhradníky nebude mít Eddie Jones nouzi. Z posledních 10 zápasů Velšané vyhráli jen 4, doma naposledy v roce 2013. Dynamický, energický a silně nátlakový herní projev Angličanů bude Velšanům činit potíže úplně stejně, jak to dělalo problém Irům nebo Francouzům a pro současný sebevědomý anglický tým nebude prostředí na Principality až takovou psychickou zátěží. Navíc Wales bude postrádat Halfpennyho, Biggara a několik dalších hráčů. Prognóza zní 43% pro Wales, 57% pro Anglii.

Itálie v Irsko

Itálie před 14 dny nedokázala doma porazit Wales, mluvit o šanci na výhru proti Irsku, by bylo iluzorní. Itálie zatím dokázala Irsko porazit čtyřikrát, ale kromě výhry 22:15 v březnu 2013, a to bylo v devadesátých letech, je pro Italy bilance krajně nepříznivá, jen výčet posledních 4 výsledků dává součet 51:231 bodů. Italové už sice dokázali porazit všechny své soupeře v Six Nations kromě Anglie, ale aby porazili aktuálně 3. tým světa, který navíc stále pomýšlí na 2. místo v soutěži, to by se rovnalo zázraku. Zvláště když nenastoupí zraněný Sergio Parisse, toho na vazači zastoupí naturalizovaný Jihoafričan Abraham Steyn z Benettonu. Předpovídači dávají Itálii jen pětiprocentní šanci na výhru.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora