SNC: prognózy mluví pro Irsko a Wales

1. února 2019 (14:42)

SvětovéZpravodajství

Francie – Wales

V loňském ročníku vyhrál Wales doma 14:13 a výsledky vzájemných zápasů za posledních deset let vyznívají mírně pro Wales 6:5. Francie však všechny své úspěchy zažila na přelomu minulého a počátkem tohoto desetiletí. Wales vloni skončil v SNC druhý, Francie čtvrtá. Vzájemný zápas vyhráli Velšané 14:13. Jenže, a na tom jsou postaveny prognózy, Francie má z posledních 14 zápasů od podzimních testů 2017 do podzimních testů 2018 děsivou bilanci 2 výhry, 1 remízu s Japonskem a 11 porážek včetně té poslední 14:21 s Fidži. Zatímco za kanálem jsou přesvědčeni o výhře Walesu o 1 až 10 bodů, Francouzi samozřejmě tipují výhru svého týmu. Kurz je 1,85:2,10. Ale bookmakeři za kanálem i bookmakeři našich sázkových kanceláří věří hostům.

Co mluví pro Francii: prakticky nic, mínění je, že Bleus jsou sbírkou poměrně kvalitních hráčů, ale nejsou tým.

Co mluví pro Wales: tři vítězství v SNC od roku 2008 proti jednomu vítězství Francouzů a posledních 6 výher za sebou.

"Jsem si jistý, že se v Paříži dostaneme do vedení, budeme bojovat a nedáme Francii příležitost hrát," věří centr Scarlets Jonathan Davies, který působil dva roky v Clermontu.

Romain Ntamack nahradí na tříčtvrtce Mathieu Bastareauda

Skotsko – Itálie

Skotsko je sice zemí, kterou Itálie v SNC nejčastěji poráží, ale časy, kdy Skotové nebyli konkurence schopni, jsou pryč, vždyť z posledních 11 zápasů 7 vyhráli a porazili mj. Austrálii, Argentinu, Francii i Anglii. To Itálie sehrála za 2 roky (2017-2018) 16 utkání a vyhrála jediné přátelské s Fidži 19:10. O sázkových kurzech ani nemluvit, na zápas je vypsán kurz 1,0:13,5.

Co mluví pro Skotsko: Dobrý poslední rok, zkušenosti a výborní hráči Glasgow Warriors a Edinburgh Rugby, kteří tvoří základ národního týmu, oba kluby jsou ve čtvrtfinále evropského klubového šampionátu.

"Během několika posledních let jsme opravdu, opravdu tvrdě dřeli, abychom se dostali tam, kde jsme, a opravdu věříme, že můžeme Six Nations vyhrát,“ je přesvědčený Stuart Hogg, „proti Itálii využijeme všech možností, budeme hrát útočně a naše obrana Italy prostě zavře.“

Co mluví pro Itálii: Podobně jako u Francie, skoro nic, jedině snad, že by kapitán Sergio Parisse něco ukecal s rozhodčími, jak ostatně rád při každé příležitosti činí. Dobrý roj je snad jediné, co Italy zdobí, ale taktické nedostatky a slabší obrana, a také slabší kondice, většinu zápasů prohrávají v závěru 2.poločasu, Italům nejspíš v tomto ročníku neumožní získat body, leda, ... že by s Francií v 5. kole?

Matteo Minozzi pokládá pětku v loňském utkání se Skotskem

Irsko – Anglie

Před nejdůležitějším a možná rozhodujícím utkáním 1. kola je bilance posledních 10 vzájemných utkání vyrovnaná 5:5, ale Irsko vyhrálo poslední dva zápasy a získalo Grand Slam v loňském ročníku SNC. Z posledních 10 testů Irové 9 vyhráli, prohráli jen s Austrálií 9:18 v červnu loňského roku, na podzim porazili Nový Zéland, Irsko je druhé na světě, může mít v Evropě někdo lepší bilanci? Jenže Angličané jsou známi jako buldočí rváči, bude obtížné je porazit. Jejich bezradnost z loňského roku, kdy prohráli 6 zápasů z 10, je zřejmě pryč, z podzimních testů mají bilanci 3:1, prohráli jen s Novým Zélandem o jediný bod 15:16. Ale kurz 1,28:4,10 ve prospěch Irska.

Co mluví pro Irsko: Vše už bylo řečeno v předchozím textu. Připraví-li jim kouč Joe Schmidt (na snímku níže) dobrý herní plán, mohli by Irové vyhrát.

Co mluví pro Anglii: Bojovnost a až brutální síla. A také schopnost v těžkých soubojích nepodlehnou stresu, ale bude to platit i v Dublinu?

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora

Komentářů: 2

  1. spojka

    pěkný text, jen ty Skotské týmy jsou ve čtvrtfinále a ne semi

  2. Dík za upozornění