Six Nations: Irové pokořili Anglii

22. března 2021 (02:10)

SvětovéZpravodajství

V Náhledu: Pětka, kterou pokládá Keith Earls, padla po překvapivém signálu po vhazování z autu

Irsko v. Anglie 32:18 (20:6)

 

Irům trvalo skoro 20 minut, než se do zápasu srovnali a eliminovali téměř 70 procentní územní převahu Angličanů. Pak se výrazně zlepšili a položili 2 pětky, z nichž by si ta Earlova z přihrávky přímo z autového vhazování zasloužila ocenění pětkou zápasu. Angličany doslova zaskočila, nečekali takový signál při banálním vhazování z autu. Druhá pětka padla po tříminutové nepřerušené herní sekvenci a položil ji Jack Conan, když mu Angličané uvolnili prostor k průniku.

Na úvod 2. poločasu jsme viděli několik pokusů o průniky, ale žádnou ucelenou kombinaci zahranou rukama, naopak viděli jsme řadu překopů. Hra se nijak nerozvíjela, hrálo se stereotypně do kontaktu bez myšlenky. Až mezi 48.- 49. minutou přišla výborná kombinace hry rojníků i zadních řad a Sextnův diagonální překop Earlovi, který položil, ale pětka nebyla uznána pro malý předhoz při předchozí kombinaci.

V 64. minutě byl vyloučen Bundee Aki za vražení ramenem do hlavy Maka Vunipoly, po trestném kopu do autu, následném vhazování a maulu Iry překvapil útokem zavřenou stranou Billy Vunipola a BenYoungs, který lehce prošel a položil.

Irové už ve 2. půli nepoložili nic, ale těžili z nedisciplinovanosti Angličanů, Sexton nakopal 12 bodů z trestných kopů. Disciplinovanost, kterou Angličané předvedli v utkání s Francií, asi zapomněli na Twickenhamu. Jonny Hill třeba v 72. minutě předvedl při maulu v ofsajdu zákrok, kterému by slušel přídomek idiotský. Angličané naopak položili ještě jednu pětku v samém závěru a snížili na 18:32.

Body: Sexton 22 (2KP, 6TK), Earls 5, Conan 5 – Farrell 6 (2TK), B.Youngs 5, May 5, Daly 2(KP)

Ohlasy

Andy Farrell, kouč Irska: "Výkon nebyl dokonalý, je tu ještě hodně práce, ale jsem rád, že jsme se pěkným vítězstvím proti velmi dobrému týmu zase posunuli."

„Musím pochválit neobyčejnou přesnost kopáče světové třídy Johnnyho Sextona. A byly i další prvotřídní akce. První pětka Keitha Earlse, která byla produktem dobře připraveného a dobře provedeného signálu, pracovali jsme na tom tvrdě celý týden, cvičili jsme načasování a naštěstí se to vyplatilo.“

"Vlastně si myslím, že kdyby druhý pokus Keitha Earlse vyšel, bylo by to samo o sobě dost zvláštní," dodal Farrell v narážce na zakončení hbitého křídla ze Sextonova křížného kopu při signalizované výhodě. Cian Healy akci zmařil bezděkým předhozem, když se k němu odrazil míč od hlavy Iaina Hendersona.

Ohlasy

Eddie Jones, hlavní kouč Anglie: "Bohužel jsem si myslel, že to období přežijeme," řekl Jones k poklesu formy svého týmu. "Každý tým si tím prochází. Ovšem nic takového jsem nechtěl, ale myslel jsem, že pro nás letošní turnaj nebude tak obtížný. Nikdo není zklamanější než tým a já sám z toho, co se stalo, a samozřejmě i fanoušci mají právo být zklamáni," dodal hodně kritizovaný hlavní kouč anglické reprezentace.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora