Saracens jsou jednou nohou v Premiership

15. června 2021 (02:44)

SvětovéZpravodajství

V náhledu: Vazač Saracens Billy Vunipola skóroval dvakrát během devíti minut ve druhém poločase

Saracens FC, klub založený v roce 1876, byl vloni vyhozen z Gallagher Premiership udělením celkem 105 bodové penalizace za nedodržená platového stropu a manipulace s platy. Odečtem 35 bodů byl potrestán za předchozí tři sezóny a dalšími 70 body za nedodržení platového stropu v sezóně 2019-2020. Kromě ztráty bodů byl klub potrestán i pokutou 5,3 milionu liber. Po takové ztrátě bodů samozřejmě skončil na posledním místě s mínus 38 body. Pětinásobný vítěz Premiership a trojnásobný klubový mistr Evropy tak musel hrát druhou nejvyšší anglickou soutěž RFU Championship neboli Greene King IPA Championship podle sponzora soutěže. Ale dnes je krůček od návratu do nejvyšší soutěže.

Po sestupu několik hráčů odešlo, ale základ týmu zůstal a předpokládalo se, že bez zádrhelů letošní zkrácenou soutěž vyhraje. Ale zádrhel přišel v podobě porážky od Cornish Pirates 17:25 hned v 1. utkání jednokolové soutěže. Je ovšem třeba říci, že v tomto utkání nehrály největší hvězdy týmu Farrrell, Itoje, Goode, George či B.Vunipola. Další klopýtnutí už sice nepřišlo, přesto Saracéni skončili druzí za Ealing Trailfinders RC, neboť za utkání s Hartpury University, která nebyla schopna v posledním kole proti Saracens nastoupit pro pozitivní testy na Covid-19, týmy jak propozice soutěže určily, nedostaly žádné body.

A tak v neděli už téměř přišlo rozuzlení, Saracens v prvním utkání play-off deklasovali Ealing Trailfinders na jeho hřišti 60:0 po poločase 27:0, když položili 7 pětek  (B.Vunipula 2, Itoje, Davies, George, Tomkins a Maitland) a připsali si jednu trestnou, Farrell proměnil 6 kopů po položení a 2 trestné kopy.

Snad jen tisíciprocentní zlepšení Ealing Trailfinders navíc s boží pomocí by mohlo v odvetě v neděli 20. června zvrátit postup Saracens do Premiership.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora