Rugby Championship: Bok Shock

16. září 2018 (00:23)

SvětovéZpravodajství

Nový Zéland – Jižní Afrika 34:36 (17:21)

 

Bok šok! Springboks ohromili All Blacks svým vítězstvím, píše komentátor Greg Paul v dnešním NZ Herald. Chválí dobrou hru Boks v průběhu zápasu, a zvláště pak dobrou obranu Boks, která ustála neskutečný tlak domácího týmu v samém závěru zápasu. Bodejť by je nechválil, vždyť AB tak často neprohrávají a už vůbec neprohrávají doma, v tomto desetiletí například sehráli 115 zápasů a prohráli pouhých 10, z toho ten dnešní je jediný, který prohráli na novozélandské půdě!

Springboks se v průběhu zápasu propracovali ze skóre 0:12 na poločasových 17:24 a tři minuty po začátku druhé půle vedli už 31:17. Domácí přidali, stáhli na 24:31, ale po pětce křídla Aphiwe Dyantyiho hosté opět odskočili v 57. minutě na 24:36. A na 36 už zůstali, protože All Blacks rozpoutali útočný tajfun, vlna za vlnou se valila na Gazely, že to místy připomínalo černé vlny cunami. Jejich ataky byly vedeny takovou silou, razancí a rychlostí, že se obrana Springboks ani nestačila formovat. A tak po Taylorově a Saveově pětce AB stáli před vyrovnáním, jenže do třetice všeho zlého Beauden Barrett potřetí v utkání trefil jen tyč branky. Blacks stále ještě měli šanci na výhru, ale ztratili ji v 83.minutě netaktickým pokusem McKenzieho o kop po zemi do brankoviště.

"Ztratili jsme zápas, protože jsme dovolili Jižní Africe 36 bodů, a to je něco, co tým musí kontrolovat,“ vyjádřil se po utkání lapidárně kouč All Blacks Steve Hansen.

 

Austrálie – Argentina 19:23 (14:17)

 

Byl to velmi vyrovnaný zápas, jak dosvědčují hlavní ukazatelé, provázený řadou chyb na obou stranách. Domácí v jeho průběhu položili stou pětku ve vzájemných utkáních, Argentinci položili dvě pětky, které nakonec nebyly uznány a zvítězili na australské půdě po 35 letech. Po utkání se odehrál v ragby nevídaný incident mezi několika naštvanými diváky a australskými hráči při odchodu do šaten. To jsou asi tak nejpozoruhodnější věci, které se odehrály během a po vcelku průměrném utkání. Ovšem Argentinci si zaslouží uznání za důraznou obranu, která nedovolila domácím hráčům takové výlety mezi jeho přihlížejícími obránci, jak to několikrát předvedli sami.

"Zdaleka to nebylo dokonalé, ale blahopřeji klukům, vyhrát po vysilujícím zápase s All Blacks a navíc po 35 letech na australské půdě, je docela dobré", komentoval výhru trenér Mario Ledesma. "Myslím, že to byla dobrá hra... položili jsme pětkrát, dvě pětky nám neuznali. Jednou, myslím, že to bylo správně, ale druhá měla platit, ale nechci se hádat", analyzoval trenér.

Všechny výsledky

4. a 3. kolo
15.9. Austrálie – Argentina 19:23
  Nový Zéland - Jižní Afrika 34:36
8.9. Austrálie – Jižní Afrika 23:18
  Nový Zéland – Argentina 46:24

.

2. a 1. kolo
25.8. Argentina - Jižní Afrika 32:19
  Nový Zéland - Austrálie 40:12
18.8. Jižní Afrika – Argentina 34:21
  Austrálie – Nový Zéland 13:38

Tabulka po 4.kole

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora