Před druhým kolem Six Nations

12. února 2021 (12:34)

SvětovéZpravodajství

Anglie – Itálie

Jak se jeden z ragbyových komentátorů před utkáním Anglie se Skotskem vyjádřil, že pokud bude Owen Farrell „zarezlý,“ bude mít Anglie problém a skutečně měla. Proti Skotsku nezahrála vůbec nic. To v zápase proti Itálii, i když nezahraje o moc lépe, bude stačit a Anglie vyhraje. Otázka je, zda se tímto zápasem nastartuje ke kompaktnějšímu výkonu, jaký bude potřebovat v dalších zápasech.

Sázkové kanceláře: Vítězství Anglie 98,5%

Skotsko – Wales

Po Podzimním poháru národů se zdálo, že Wales je v hlubší krizi, dokonce se diskutovalo, zda Wayne Pivac „přežije“ do jara. Přežil, ale výkon Velšanů, byť hráli proti 14 Irům, rozhodně nebyl optimální. Vítězství si však vyžádalo daň v podobě řady zranění, ale po odpykání třízápasového trestu se vrací Liam Williams a vrací se také po dvou letech od zranění kolena křídlo Ellis Jenkins. Pivac i tak zvažuje, že povolá ještě další hráče do zadních řad. Skotsko je po vítězství v Twickenhamu nepochbně nažhavené zopakovat „totální“ ragby před vlastními prázdnými tribunami. Pokud Skotové skutečně zahrají ve stejném drtivém tempu a vyvinou stejný tlak jako v Londýně, nebude o vítězi pochyb.

Sázkové kanceláře: Vítězství Skotska 67,4%

Irsko – Francie

Aktualizace 12.2. - 22:48 - Troufnout si tipnout vítěze, vsadím všechno, co mám. Brát v potaz minulá utkání, když je Francie po omlazení týmu a pod vedením Fabiena Galthié, úplně jiný tým, je obtížné. Podzimní poslední zápas Six Nations 2020 v Paříži 35:27, alespoň částečně mluví pro Francii, Irové však nejsou žádná ořezávátka, jejich výkon sice hodně závisí na formě a hlavně soustředěnosti Johnnyho Sextona a mlýnovky Conorra Murraye, ale doma určitě půjdou za vítězstvím. Pokud Francouzi najdou způsob, jak eliminovat klíčové hráče a pokud jejich osa Dupont – Jalibert a zadní řady Dulin, Penaud, Vincent, Fickou a Villière zahrají alespoň trochu nad běžný standard, jeví se mi výsledek mírně pro Francii.

Po ohlášení sestavy Irska se ukázalo, že Sexton vůbec není v sestavě (v utkání s Walesem utrpěl otřes mozku) a Conor Murray začne utkání mezi střídači. Zda je to dobrá zpráva pro les Bleus, se ukáže v neděli).

Sázkové kanceláře jsou ale jiného mínění: Vítězství Irska 68,3%

Poslední trénink francouzského týmu před odletem do Dublinu

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora