P ČR U12: Čest Moravy zachránil Zlín

4. června 2019 (10:57)

DomácíZpravodajství

Havířov 1.6.2019 - V sobotu se současně na třech místech hrály vrcholné soutěže mladších žáků a přípravek, jednak celostátní turnaje přípravek U8 a U10 a přebor republiky mladších žáků U12. Jsou to kromě ragbyových festivalů v Praze a Olomouci jediné soutěže, ve kterých se stanoví a vyhlašuje pořadí a předávají medaile.

Táhne se to už delší čas, české, zvláště pak pražské týmy, ovládají mládežnické soutěže, i když letos k několika překvapením došlo, třeba v soutěži starších žáků, kde vyhrála Bystrc před Ostravou, ale v soutěžích těch nejmladších české týmy dominují, jen Zlín v přeboru U12 v Havířově zachránil čest Moravy. (Pořadí v turnajích mladších žáků zde).

V havířovském přeboru mladších žáků U12, hrálo se za přijatelně teplého počasí, české týmy brzy ovládly všechny tři skupiny a prosadily se do šestičlenné skupiny bojující o pohár, z Moravských týmů se do elitní skupiny probojoval Zlín a Bystrc. Do skupiny o Cup postoupily týmy Zlín a Petrovice ze skupiny A, Sparta a Říčany ze skupiny B a konečně Praga a Tatra ze skupiny C. Tatra také dominovala bojům o titul přeborníka republiky, postupně porazila Zín 5:0, Říčany 2:1, Slavii 4:0 a Bystrc rovněž 4:0. Původní pořadí, jak ho stanovily doplňovací tabulky, se nakonec kvůli přehlédnutí zapisovatelů výsledků mění na 4. (Říčany) a 5. místě (Praga), protože při rovnosti bodů Říčan a Pragy, se dostává na 4. místo Praga, porazila ve finále Říčany 3:1 a rozpis soutěže stanoví výsledek vzájemného zápasu při rovnosti bodů jako rozhodující kritérium.

Ve skupině o talíř (plate) se rovněž prosadily týmy z Čech, 7. místo obsadily Petrovice, které porazily Spartu 3:1, Havířov 4:1 a Vyškov 3:0. Potěšeni jsou pořadatelé – družstvo Havířova se zařadilo do čela zbývajících pěti moravských družstev, když obsadilo 9. místo. Tým svěřenců trenéra Vlastimila Tržického je složen napůl ze „starých“ matadorů a nováčků z podzimního či jarního náboru, družstvo sice před dvěma týdny suverénně vyhrálo turnaj v Krakově, ale to, co stačilo na polské družiny, na silná družstva z Čech nestačilo.

Výsledky Havířovských

Ve skupině B: Bystrc 1:1, Olomouc 1:0, Sparta Praha 1:1,

O Plate: Vyškov 0:0, Petrovice 1:4, Sparta 2:2

V poslední skupině o mísu (Bowl) dominovaly Babice, které porazily své moravské soupeře Olomouc 3:1 a Mariánské Hory 6:1.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora