NL: V Přelouči jsme ztratili šanci na 2. místo

10. října 2018 (17:11)

KlubovéZpravodajství

Přelouč 7.10.2018 (Foto Ondřej Kloda) - Jen o 3. místo budeme hrát ve finále národní ligy za předpokladu, že v posledním kole základní části porazíme Petrovice. Rozhodnutí zda budeme hrát v případě výhry nad Petrovicemi doma nebo venku, mají v rukou České Budějovice, které hostí Přelouč, pokud vyhrají, čeká nás k Budějicům cesta, a doufejme, že pro nás nebude ouzká. Kouč Patrik Kovács věří, že třetí místo uhrajeme přes chyby, které nám ve Východních Čechách zhatily cestu k finálovému zápasu o 1. místo.

RC Přelouč – RC Havířov 28:17 (13:5)

Pětky 4:3 * KP 1:1 * TK 2:0 * DG 0:0 * rozhodčí Štěpán Čekal * ŽK Pavelka (PŘE) – Kovács (HAV)

Body: Stýblo 8 (1KP,2TK), Nevrlý 5, Staněk 5, Varga 5, Dostál 5 – Wardas 5, Pavel Kozubík 5, Macháček 5, Walek 2 KP

Havířov: 1 Fajkus (18 Musil 69’), 2 Kovács (16 O.Benčík 60’), 3 Indrák, 4 Aberle (17 Hauptvogel 41’), 5 Macháček, 6 Kolodziejczyk (19 Bazger 69’), 7 Šťastný, 8 Duda – 9 Jakub Uhlíř, 10 Walek – 11 R.Benčík (21 Trtek41’), 12 Barabáš, 13 Wardas, 14 Hladík (20 Lamač 49) – Pa.Kozubík

Trenér: Kovács.

Místo obvyklého reportu ze zápasu dnes rozhovor s trenérem Patrikem Kovácsem
Dal se zápas v Přelouči vyhrát?

Tak první poločas jsme vůbec nezačali špatně, dobře 15 minut jsme se drželi na půlce Přelouče, tlačili jsme a vyvíjeli aktivitu hlavně rojem a rojníci také měli docela slušné průniky, které domácí horko těžko zastavovali. Tam to bylo v pořádku. Potom převzala iniciativu Přelouč a tam už to v pořádku nebylo.

V čem byl problém?

Přelouč se soustředila na hru svým dobrým útokem, na který sice naši útočníci v obraně dobře vybíhali, dobře skládali, ale největší problém byl v tom, že chyběla návaznost v obraně. Útočníci své protivníky odskládali, ale roj většinou nezacelil díry okolo seskupení, tam byla mezera 5-6 metrů a obrana se tam stovala pozdě. Toho samozřejmě soupeř využíval k průnikům a pak hrál do volného prostoru, kde nás přečísloval a pokládal.

Je co pochválit?

Určitě můžu kluky pochválit za bojovnost a herní kázeň. Rozhodčí Čekal – mimochodem pískal velice dobře – nám odpískal poměrně málo trestných kopů za ofsajdy a hru rukama na zemi v seskupeních, takže to jsme proti poslednímu zápasu se Zlínem zlepšili, bylo na nás asi jen 8 nebo 9 kopů.

Co je třeba zlepšit?

Teda určitě souhru roje s útokem a zlepšit pohyb, hlavně roje, v obranných fázích. My nestíháme „rozebírat“ si soupeře, včas se přesunovat a pokrývat soupeře tak, jak bychom měli, aby nevznikaly nekryté prostory, kterých může soupeř využít k průnikům, to nás trápí už delší dobu.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora