Názor: Vražda ragby v přímém přenosu

27. října 2019 (19:17)

OstatníZpravodajství

Snímek v náhledu: Dnes bylo ragby hlavou dolů

 

(27. října 2019) - Druhé semifinále Wales v. Springboks se rozhodně mělo hrát v sobotu a dnes se měl hrát zápas Anglie proti All Blacks, alespoň by si člověk spravil náladu, nebo spíš měli hrát v semifinále Japonci se svou rychlostí, enormním nasazením a důslednou hrou rukama, proti komukoliv. V tom zápase nebylo nic, co by upoutalo pozornost, náhodný divák, který dosud neviděl z mistrovství žádné utkání, se už snad na ragby ani nepodívá, koho by ostatně bavilo dívat se na zaháněnou s ragbyovým míčem! Náhodný divák musel nabýt dojmu, že ragby se hraje na nošení míče do kontaktu a vytváření skrumáží a dalších a dalších skrumáží a pak kopu míče soupeři, aby i on vytvářel desítky dalších skrumáží a poté zase mohl kopnout míč zpět. Byl to nepochybně druhý nejhorší zápas po utkání skupiny A Irsko – Skotsko. To, co oba semifinalisté předvedli, není hodno vrcholné světové akce, byla to vražda ragby v přímém přenosu.

Hlavními vrahy byly obě mlýnovky, konec konců rozehrávat s hodinovými prodlevami a čekat, až se soupeř řádně zformuje do obrany a pak mu předat míč kopem, je specialitou mlýnovky Faf de Klerka, a neméně úspěšný v tomto umění je i Gareth Davies, velšská mlýnová spojka. Kdo se těšil na hru rukama, byl zklamán, ostatně zklamán byl i Mike Phillips (na snímku vlevo), bývalá reprezentační mlýnovka Walesu, pro britskou televizní stanici ITV řekl: "Je to tak bolestivé, že jsem to musel zažít a doslova mě to ničí. Byla to špatná hra, abych byl upřímný, bylo to nezábavné se spoustou kopání.“

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora