Přitom současní funkcionáři unie vyšli podle mého soudu od počátku na správnou cestu, nemyslím, že když je potkala nehoda, že by to měli vzdávat. A protože ve vedení jsou převážně členové Tatry Smíchov, jako už jednou byli ze předsednictví Pavla Teličky, kdy unie málem vyhlásila bankrot, rozhodně by neměli odstupovat a nechat řešení problémů unie na jiných.
Ale zpět ke zrušenému finále. Přestupní řád v článku 20 praví:
1. Hráč smí nastoupit v zápasech play-off, play-down nebo baráží či prolínacích soutěží pouze v případě, že za daný tým odehrál alespoň 4 poločasy v základní části dlouhodobé soutěže.
2. Ustanovení odstavce 1. tohoto článku platí pro veškeré změny klubové příslušnosti (včetně dočasných změn a střídavého startu), tzn. pro přestupy mezi kluby v rámci ČSRU, přestupy ze zahraničí, hostování, technické hostování mládeže, žen a dívek a střídavý start.
Zde se Sparta dopustila přestupku, to je neoddiskutovatelné, jakékoliv poukazování na to, že dotčený hráč hrál je pár minut, na tomto základním a zásadním faktu nic nemění. Zrovna tak na tom nic nemění skutečnost, že se Spartě nedostalo možnosti věc vysvětlit, protože není co vysvětlovat. STK vůbec Spartu nemusela zvát, nešlo o nějakou nejasnou záležitost, tvrzení proti tvrzení, kdy by komise musela nejdříve problém do detailu prozkoumat, nechat strany vysvětlit a pak rozhodnout. Zde stály proti odvolání se Sparty tvrdé a nezvratné důkazy v podobě zápisů z utkání.
Zde padá vina za celý zmatek, odvolání finále se všemi důsledky včetně zmaření televizního přenosu (prvního po mnoha letech), plně na hlavy členů dozorčí rady. Dozorčí rada prokázala svou nekompetentnost, když nařídila STK projednání přestupku za účasti zástupců Sparty a členové výkonného výboru nesmysl jen potvrdili, když doporučení dozorčí rady akceptovali.
Karle,
Tvůj názor přesně koresponduje s mým. Díky za něj. Jenom budu doufat, že veřejnost časem zapomene, a že po vystřízlivění se opět dění v celé ragbyové komunitě vrátí do přátelské atmosféry, na kterou jsme my starší byli zvyklí.
í
Pane Gaman,
mohl byste mi, prosím, odpovědět na následující otázky?
1. Je ,,POHÁR NADĚJÍ 2018″ součástí soutěže Extraliga ragby – muži 2018?
2. Pokud ne, proč je součástí Rozpisu soutěže Extraliga ragby – muži 2018 a kluby ji musí hrát?
3. Pokud ne, proč hráči ,,A týmu“ mohou hrát za ,,B tým“ bez omezení a naopak to neplatí?
4. Odehrál hráč Sparty Joseph Saldana 4 poločasy v ,, POHÁRU NADĚJÍ 2018″?
5. Je ,,POHÁR NADĚJÍ 2018″ soutěž?
Děkuji za odpověď
Pavle,
otázky zjevně směřují ke zpochybnění rozhodnutí STK ČSRU, která musí rozhodovat podle řádů, od toho řády jsou, nelze říci, že řády budeme dodržovat jen trochu, nebo s nějakou výjimkou, řády se musejí dodržovat absolutně, jinak by byly k ničemu.
Takže tu řešíme dvě otázky: 1. praktickou právní – byly řády přestoupeny startem Josepha Saldany v extralize, 2. morální – je správné využít malého a nic nerozhodujícího pochybení jednoho klubu k jeho vyloučení z obhajoby titulu: Když se podíváme na tu první otázku, je všechno jasné, řády přestoupeny byly. Na druhou otázku si musí odpovědět ti, kteří podali podnět.
Ale teď k výše uvedeným otázkám:
1. Pohár nadějí 2018 NENÍ součástí extraligy, je to paralelní soutěž béček. Tím odpovídám i na otázku č. 5.
2. Ne, jako soutěž NENÍ SOUČÁSTÍ rozpisu extraligy, je zmíněna jako jedna z podmínek stanovených pro start klubů v extralize. Extraligové kluby ji hrají, protože si tuto soutěž odsouhlasily.
3. Nikde v rozpisu soutěže Extraliga ragby – muži 2018 není uvedeno, že by hráči B týmu nemohli hrát za extraligový tým.
4. Pravděpodobně v Poháru nadějí 4 poločasy odehrál, ale to nic nemění na faktu, že je neodehrál v té soutěži, ve které je měl odehrát, aby mohl nastoupit v play off extraligy. Znovu opakuji Pohár nadějí je SAMOSTATNÁ SOUTĚŽ hraná paralelně s extraligou.