Mysłowicki Rugby Maras

26. února 2023 (20:39)

KlubovéZpravodajství

Mysłowice 25. února 2023 – V očekávání podivného doslova aprílového počasí nazvali naši myslovičtí přátelé přípravný turnaj, který pořádali na vedlejším hřišti svého stadionu, s jistou dávkou recese Mysłowicki Rugby Maras. A počasí se skutečně staralo, seč mohlo, aby připravilo koupání v marastu. Že se nakonec v marastu koupali hlavně diváci na lajně a u občerstvovacího stánku, kde terén rozšlapali na sračky, mohlo hlavně dobré odvodnění hřiště, bahnitých míst bylo na hřišti pomálu.

K turnaji, který byl zamyšlen jako příprava na sezónu, byly pozvány slezské kluby: dolnoslezský Rugby Wrocław a hornoslezské KS Ruda Śląska, domácí Hegemon a Havířov a malopolská Juvenia Kraków zastoupená svým juniorským týmem, dlouhodobě patřícím k absolutní polské špičce. Ruda Śląska se nakonec nezúčastnila.
V průběhu celého turnaje řádilo počasí, vystřídalo všechny svoje fígle od slunka, přes déšť, kroupy až po husté sněžení.

Výsledky a tabulka:

Hegemon Mysłowice - RC Havířov 7:31 (7:5)
Juvenia Kraków U18 - Rugby Wrocław 17:5 (7:5)
Hegemon Mysłowice - Juvenia Kraków U18 0:26 (0:5)
Rugby Wrocław - RC Havířov 0:24 (0:7)
Hegemon Mysłowice - Rugby Wrocław 7:12 (7:0)
Juvenia Kraków U18 - RC Havířov 14:10 (7:5)

 

1. Juvenia Kraków U18 3 0 0 57:15 +42 9
2. RC Havířov 2 0 1 43:21 +22 7
3. Rugby Wrocław 1 0 2 17:48 -31 5
4. Hegemon Mysłowice 0 0 3 14:69 -55 3

Naši v neúplné sestavě, ale se dvěma zahraničními posilami

Hegemon Mysłowice – RC Havířov 7:31 (7:5)

 Body: Noel Sittek 10 (2P), Rosťa Plinta 5, Dominik Kovács 7 (1P,1KP), Giorgi Okromelidze 5, Dan Ogurčák 4 (2KP)

Když o poločase prvního zápasu vedl Hegemon Myslovice 7:5, naprosto to odpovídalo průběhu hry. Hegemon byl na hřišti v první půli opravdovým hegemonem, opanoval hru, vedl 7:0 a až v závěru poločasu snížil Noel Sittek (na snímku dole) po nezastavitelném a důrazném průniku obranou. Byl-li první poločas plný chyb technických i taktických, přinesl druhý výrazné zlepšení, tým se dostal do provozní teploty a začal hrát rychleji a hlavně míče rozhazoval do křídel, což na Hegemon zjevně platilo, nestačil bránit celou šířku hřiště při našich rychlých útocích.

Rugby Wrocław – RC Havířov 0:24 (0:7)

Body: Denis Tomčík 5, Dominik Kovács 5, Jan Hlaváč 5, trestná pětka, Dan Ogurčák 2

Proti Vratislavi už souhra fungovala skoro perfektně, citelně se prosazoval nový rojník Adam Grabski (s míčem), který k nám přestupuje z Juvenie Krakov, a také nový útočník Bigenti Tsikarishvili zvaný Bačo (na snímku za Adamem), ač nepoložili žádnou pětku, z jejich tlaku na obranu Vratislavi těžili ostatní.

Juvenia Kraków U18 – RC Havířov 14:10 (7:5)

Body: Tarieli Okromelidze 5, Jan Hlaváč 5

Poslední zápas ovlivnilo jak počasí, taki laický rozhodčí, který pískal mírně řečeno velmi necitlivě. Ale náš tým už nehrál tak kompaktně jak v předchozím zápase proti Vroclavi a také nebyl tak pozorný a pečlivý v obraně. Při vyrovnané pětkové bilanci 2:2 rozhodovaly kopy na branku, a s tím naši kopáči Dan Ogurčák i Dominik Kovács měli problémy.

Horní řada zleva: Patrik Kovács (hrající trenér), Dominik Wardas, Filip Sláma, Hynek Hřebíček, Bacho Tsikarishvili, Noel Sittek, Dominik Kovács, Denis Tomčík, Daniel Ogurčák. Dole zleva: Lukáš Regec, Tarieli Okromelidze, Ondřej Pindur, Rostislav Plinta, Giorgi Okromelidze, Mateo Indrák (zastupuje otce Pavla, který zmeškal focení), Adam Grabski, Jacob Juračka, Jan Hlaváč


 

Komentář trenéra

Myslovický turnaj zakončil zimní přípravu, která nebyla úplně ideální. Do přípravy hodně zasáhly změny počasí, hodně dlouho byl sníh a nebo hodně pršelo a nedalo se na hřišti trénovat. V Havířově a okolí není úplně jednoduché si zarezervovat hřiště s umělou trávou. Proto počet tréninků na hřišti byl daleko menší než jsme plánovali. Turnaj byl dobrou příležitostí si vyzkoušet hru proti 3 různým stylům hry.
Hegemon hraje hodně silově, Wroclaw více do prostoru a U18 Krakowa velice rychle a hlavně útokem.
Museli jsme si poradit bez několika opor.( pracovní důvody, nemoc, zranění). Hlavně útočná řada byla velmi mladá. Perfektně do ní zapadla nová posila Bacho, který každým zápasem prokazoval proč právem patřil do výběru gruzínské U20. Také na hře další posily Adama Grabskiho je znát velká zkušenost ze zahraničních lig a pomohl nám vyztužit 1. řadu. Zároveň nám herně dozrávají rojníci jako Sittek, Wardas, Hlaváč.
Uvidíme co přinese 1. jarní ligové kolo, které hrajeme v neděli 5. března ve 14 hodin v Ostravě. Toto derby se zároveň hraje o trofej “Slezský Kylof”.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora