Malí bojovníci se poprvé představili doma

21. října 2018 (18:24)

KlubovéZpravodajství

HAVÍŘOV 20,10,2018 (foto autor) – Stále zatím nemáme ani dostatek hráčů, ani takovou kvalitu, abychom se mohli zúčastnit velkých mezinárodních turnajů, jaký právě o víkendu proběhl v Praze a kterého se zúčastnila část moravských klubů. Pro kluby, které s cestou na Pražský mládežnický ragbyový festival nepočítaly, byl právě určen havířovský turnaj moravské turnajové série mladších žáků, ale přijely jen Mariánské Hory s družstvem do 12 let a několika hráči mladší kategorie do 10 let. Trenéři ostatních klubů rádi využili pauzy v kolotoči moravských turnajů k odpočinku.

Trenéři týmů U12 se domluvili na dvou zápasech, oba vyhráli havířovští žáci. Ten první 13:2 po zřetelné převaze, ten druhý provázený řadou chyb z únavy byl daleko vyrovnanější a naši žáci ho vyhráli „jen“ 7:4.

Zveřejnil(a) Vlastimil Tržický dne Sobota 20. října 2018

V kategorii U10 trenéři rozdělili hráče do dvou přibližně stejně silných týmů a aby nehrál jen tak nějaký Havířov s nějakou Ostravou, pojmenovaly se týmy mnohem honosnějšími názvy: červení byli Wales Barbarians a bílí Fidži Barbarians, a hrálo se rovněž na dva zápasy. Nicméně střetnutí byla stejně vypjatá a bojovná, jako by hrály skutečné výběry těchto zemí (Barbarians jsou výjimečný fenomén ve světovém sportu, do Barbarians nemůžete vstoupit, můžete být jen pozváni – ale Barbarians se můžeme věnovat jindy). Podstatné je, že stále ještě nováčci museli být sice svými trenéry řízeni přímo na hřišti, ale prokazovali neobyčejnou zarputilost a bojovnost. Bylo to asi také poprvé, kdy se jim dostalo odměny v podobě potlesku diváků.

Objevily se i slzy lítosti, když jeden z kluků nedostal ve finální fázi akce od spoluhráče přihrávku, ze které by stoprocentně položil: „Měl mi přihrát a nepřihrál, a já jsem nepoložil. Trenéři nám to pořád říkali – přihrávejte, přihrávejte!“

 

Za pozornost stojí, že předseda klubu Ing. Radomír Kloda, zaměstnanec OKD, někde vyhrabal další umělecky vyřezávaný kylof, či spíš Kylofek, a tak se taky bude jako trofej jmenovat, a budou o něj hrát mladší žáci buď v Havířově nebo v Ostravě podle toho, kde se týmy obou klubů střetnou v roce naposledy.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora