Litevci se dychtivě těší na víkendový zápas

12. října 2018 (21:55)

SvětovéZpravodajství

Litevci, které podobně jako Čechy vede Jihoafričan, jsou nováčky evropského šampionátu divize Trophy, do které postoupili jako vítězové konference North 1, když v baráži o postup porazili vítěze konference South 1 Maltu drtivě 81:10, se podle svého ne-li nejlepšího tak určitě nejznámějšího hráče Karolise Navickase, na utkání s českým týmem těší. Podle dostupných informací český tým do Litvy odcestoval vlakem a do místa utkání města Šiauliai se z Vilniusu dopraví autokarem.

Karolis Navickas, osmadvacetiletý přes 2 metry vysoký a 115 kilo vážící druhořadník, který prošel akademií Sale Sharks a hrál za rezervu Sharks, sezónu také strávil v Bordeaux-Bègles, ale většinu svého sportovního života strávil v týmu Krasnyj Jar Krasnojarsk a nyní opět hraje ve Francii, je jedním z hráčů se zahraničnímu zkušenostmi, dalšími jsou Sigitas Čiakas (Nizozemsko), Tomas Zibolis (Nizozemsko), Darius Vaitkevičius (Francie) a Savickas (Anglie). Ostatní hráči jsou většinou z Žalgirisu Kaunas nebo Baltrexu Šiauliai. Jsou to většinou mladí a ambiciózní hráči.

Je zajímavé, že Litevci jsou ve světovém žebříčku o jedno místo před námi, náš národní tým je na 35. místě, když si porážkou s Polskem postavení pohoršil. Ani o šancích se na základě předchozích utkání příliš nedá, zatím jsme s Litevci sehráli jediné utkání a to jsme před dvěma léty vyhráli 15:6 a naši se na výhru dost napracovali. Chtělo by se říci, to bylo před dvěma léty, dnes je náš národní tým o kus dál, ale po výkonu s Polskem před dvěma týdny, je na místě spíše opatrnost. Litevci se doma nepochybně vypnou k maximálnímu výkonu a podle opatrného optimizmu Litevců je jasné že si docela věří. Minimálně tedy v úspěch věří trenér Ntando Manyosha.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora