Lidé na Novém Zélandu se už nemohli dočkat ragby

16. června 2020 (13:25)

SvětovéZpravodajství

Zastavení všeho kvůli koronaviru zapůsobilo jako nejúčinnější faktor pro masovou návštěvu prvních zápasů novozélandské Super Rugby Aotearoa, na nedělní zápas v Eden Parku v Aucklandu přišlo 43 tisíc diváků, o den dříve v Dunedinu asi 22 tisíc. Něco takového se nestalo už dlouho, novozélandská media uvádějí, že minimálně 15 let nebyl Eden Park zaplněn na běžný zápas Super Rugby. Kdy naposledy měla nějaká sportovní událost více než 40 000 diváků? ptá se třeba editor The Spinoff Toby Manhire.

Nový Zéland říká, že úspěšně porazil koronavirus, od 22. května nebyl zaznamenán pozitivní test. Premiérka Jacinda Ahearn minulý týden oznámila, že země úspěšně zastavila šíření viru, a že se ruší téměř všechna omezení, platí to i pro masové návštěvy sportovních akcí.

V Aucklandu hráli Blues a Hurricanes před 43 000 diváky, přičemž stadion Eden Park má 50 000 míst, ale kapacita byla snížena kvůli konfiguraci sedadel a také proto že děti měly volný vstup. Kromě hladu po ragby ovlivnilo nebývale vysokou návštěvu i to, že výkop byl odpoledne, ale hlavně diváky táhl Beauden Barrett, který do Blues přestoupil pávě od Hurikánů, za které odehrál v Super Rugby 120 zápasů.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora