Kadeti vedli 14:0, ale nakonec ve vyrovnaném utkání prohráli

30. dubna 2023 (18:44)

DomácíZpravodajství

Havířov 29. dubna 2023 (foto autor) - Kadeti slezskomoravskoslovenského společenství RC Havířov a Sokol Mariánské Hory a dvou hráčů Žiliny vletěli do zápasu s moravským společenstvím Zlína a Olomouce jak uragán a po 17 minutách vedli 14:0, ale tým neudržel soustředění a nasazené úsilí a hra se začala vyrovnávat, navrch začali mít hosté a do poločasu bylo srovnáno.

Pětka Samuela Potužáka

Kouč našeho společenství Vlastimil Tržický přisuzuje ztrátu iniciativy neúplné sestavě: „Hráli jsme v jiné sestavě než obvykle. Přesto se nám podařilo po pěkných akcích roje položit dvě pětky a získat body za kopy. Jelikož jsme neměli první řadu v obvyklé kvalitě, přestalo se nám dařit vyhrávat mlýny a také v autech jsme několikrát zaváhali a pomohli jsme soupeři.“

Přesto je ale jisté, že tým prezentoval mnohem lepší a kolektivnější výkon než v prvním domácím utkání proti společenství Přelouče a Babic, problém týmu byl v nezvládnuté míčové technice. Těch přihrávek, které směřovaly kamkoliv jenom ne do rukou spoluhráče, nebo když už směřovaly správně, nebyly správně zpracovány, bylo "neúrekom," jak by řekli hoši ze Žiliny. Jako například přihrávka v pětkové situaci zhruba 7 minut před koncem, která být využitá, by mohla znamenat minimálně nerozhodný výsledek. Šla přesně, ale skončila sražena dopředu, adresát prostě nebyl dostatečně soustředěný, aby příjem přihrávky zvládl. A nebyla to první nezpracovaná přihrávka.

Rojník Matěj Adamík nepláče, ten výraz je jen projev zarputilosti

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.