Kadeti po boji vyhráli

3. dubna 2023 (13:39)

KlubovéZpravodajství

V náhledu: Matěj Cebák dobíhá do brankoviště společenství Přelouč/Babice, aby položil svou druhou pětku v utkání. Foto Josef Koláček

Havířov 1. dubna 2023 (foto Josef Koláček) – Ve druhém utkání skupiny B celostátní „U16 Ligy Ragby XV 2023“ se společenství Havířov/Mariánské Hory utkalo se společenstvím Přelouč/Babice a po boji těsně vyhrálo. Hrálo se na hřišti atletického stadionu, neboť hlavní hřiště je do 23. dubna nepřístupné kvůli regeneraci travnatého povrchu k utkání Česko v. Lucembursko, které se nakonec nebude hrát.

RC Havířov/Sokol Mariánské Hory – RC Přelouč/Rugby Babice 10:5

Havířov 1. 4. 2023 – Poločas 5:0 * Pětky 2:1 * KP 0:0 * TK 0:0 * DG 0:0 * Rozhodčí Petr Juřica * ŽK 0:1 (Adam Homola) * ČK 0:0

Body

Havířov/Mar. Hory: Matěj Cebák 10 (2P)

Přelouč/Babice: Václav Vlnař 5

Největším plusem byla těsná výhra nad soupeřem malinko zdatnějším fyzicky a mírně lepším takticky a technicky. Největší slabinou pak ze strany našeho společenství bylo skládání a práce v racích, v těch jsme ztráceli spoustu míčů, když nás přetlačovali i „třicetikiloví“ soupeři a brali nám míče. Oni ostatně brali míče našim hráčům i v osobní přetahované.

Zatímco na naší straně měli razantní starty do pokusů o průnik obranou tři čtyři hráči, především Matěj Adamík, který ale také mnoho míčů ztratil, protože je nosí v „kontaktní ruce,“ takže mu po nárazu do soupeře nebo pádu na zem často vypadnou dopředu, ale bylo i několik dalších.

Kouč Vlastimil Tržický jejich výkon charakterizoval takto: „Odvedli vynikající práci v roji, odřeli to!“ a jmenoval především pokladače obou našich pětek Matěje Cebáka, kterého k dobrému výkonu možná povzbudilo, že před utkáním obdržel plaketu „Talent roku 2022 RC Havířov“ (fotografie níže), Matěje Madryho, Tondu Tržického a Matyáše Daňhela.

Po vysoké porážce od rezervy Tatry Smíchov v prvním kole, to je před utkáním s týmem AMMOR (společenství klubů RC Plzeň, RC Rakovník, RC Kralupy nad Vltavou, ARC Iuridica Praha a RC České Budějovice) v Chrášťanech u Prahy 15. dubna, povzbuzující výhra.

Všechny fotografie Josefa Koláčka z utkání jsou ve fotogalerii ZONERAMA

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora