Dvojnásobný úspěch Česka v Záhřebu

20. června 2021 (22:30)

SvětovéZpravodajství

Muži i ženy Česka vyhrály evropskou divizi Trophy v sedmičkách

Nečekaného úspěchu dosáhly o víkendu obě sedmičkové reprezentace v chorvatském Zagrebu. Muži i ženy vyhrály druhou soutěžní kategorii nazvanou Rugby Europe Sevens Trophy Series...

(Foto v náhledu a v článku Rugby Europe) Nečekaného úspěchu dosáhly o víkendu obě sedmičkové reprezentace v chorvatském Zagrebu. Muži i ženy vyhrály druhou soutěžní kategorii nazvanou Rugby Europe Sevens Trophy Series. Ve velmi omezeném programu soutěží mezinárodní federace Rugby Europe je to zatím jediná sedmičková soutěž, která je pro letošní rok v kategorii Trophy vypsána.

Ženy proletěly svou soutěží jako hurikán a smetly všechno, co se jim postavilo do cesty, ostatně jejich výsledky ve skupině B jsou víc než výmluvné: Finsko 24:0, Maďarsko 38:5 a Turecko 55:0.

Demolice soupeřek však pokračovala i ve čtvrtfinále: Moldavsko 34:0 a v semifinále Švédsko 24:0. Až ve finále narazily na těžkého soupeře, vítěze skupiny A Ukrajinu, která své soupeřky ve skupině udolala podobným způsobem jako naše ženy. Ale i s Ukrajinou se naše ženy vypořádaly a po vítězství 12:7 mohly slavit prvenství.

Cesta mužů k trofeji měla jeden zádrhel, který do určité míry mohl ovlivnit psychiku týmu, když po suverénní výhře nad Tureckem 52:5 prohráli v dalším zápase s Lucemburskem 12:14. Muži se však z prohry rychle otřepali, o čemž svědčí výhra ve skupině B nad pozdějším finálovým soupeřem Ukrajinou 10:5.

Muži neprocházeli soutěží tak suverénně jak ženy, ale podstatné je, že vítězili. Ve čtvrtfinále vrátili Lucemburčanům porážku i s úroky, když je porazili 31:12 a pak se vypořádali v semifinále se Švédy 24:0 a ve finále stáli proti Ukrajině. Nezaváhali a po vítězství 29:12 rovněž mohli slavit.

 

Všechny výsledky jsou ve výsledkovém servisu Ragbyový víkend.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora