České ragbistky ztratily zápas s Německem v nastaveném čase

6. listopadu 2022 (22:00)

SvětovéZpravodajství

Hürth 5. listopadu 2022 – Soutěž Trophy – druhá po mistrovství – byla rozehrána před 14 dny zápasy Finsko v. Německo, ve kterém Němky v Helsinkách utrpěly porážku 5:43 a Belgie v. Portugalsko, které skončilo v Bruselu debaklem domácí reprezentace 5:71.

Rugby Europe Trophy Women: Německo – Česko 12:10

Hürth 5. 11. 2022 – Poločas 0:0 * KP 1:0 * TK 0:0 * DG 0:0 * ŽK 1:3 Mareike Bier / Alžběta Sůsová, Tereza Haffnerová, Petra Vacková * Rozhodčí Maria Heitor (POR) – Cara Senneka (GER), Hana Radochová (CZE)

Body

Německo: Laura Schwinn 7 (1P,1KP), Steffi Gruber 5

Česko: Pavlína Čuprová 10 (2P)

Sestavy

Německo: 1 Pia Erhart, 2 Tina Schucker, 3 Mareike Bier; 4 Sarah Gossmann, 5 Luise Lauter; 6 Amelie Harris, 7 Muriel Weigel, 8 Melissa Paul – 9 Clara Tauschek, 10 Lara Bürger – 11 Maike Drewenskus, 12 Mette Zimmat, 13 Johanna Hacker, 14 Steffi Gruber – 15 Laura Schwinn

16 Selina Meißner, 17 Michelle Henninger, 18 Emma Dehnert, 19 Sophia Terwiel, 20 Ronja Stauch, 21 Vivian Bahlmann, 22 Anja Fischer, 23 Sophie Hacker

Trenéři: Dirk Fras a Cieran Anderson

Česko: 1 Alžběta Sůsová, 2 Aneta Šmejdová, 3 Alice Matějíčková; 4 Dominika Holčíková, 5 Bohuslava Hostinská; 6 Kristýna Plevová, 7 Tereza Haffnerová, 8 Sára Lea Exnerová – 9 Kristýna Jüngerová, 10 Pavlína Zahrádková – 11 Pavlína Čuprová, 12 Kateřina Nováková, 13 Věra Gärtnerová, 14 Tereza Baťhová – 15 Petra Vacková

16 Havelková, 17 Renata Frýdlová, 18 Anna Benešová, 19 Hana Hubincová, 20 Viktorie Lančová, 21 Anežka Hrubá, 22 Zuzana Malá, 23 Šárka Kyselová

Trenéři: Petr Pořízek, Radek Vrána

Možná i pod dojmem drtivé porážky Němek nastupovaly naše reprezentantky s podvědomým pocitem, že Němky jsou „hratelné,“ ale na místě se ukázalo, že to zdaleka nebude jednoduché. Naše reprezentace se v první půli prosazovala docela důrazně, ale domácí, zřejmě poučeny finským neúspěchem, dokázaly ataky našeho týmu dobrou obranou eliminovat. Měli jsme štěstí, že Němky v závěrečném tlaku na konci prvního poločasu nekopaly trestný kop na branku, ale do autu, a také že v poslední akci Mette Zimmatová přihrála v pětkové situaci Johanně Hackerové pozdě, takže přihrávka šla Hackerové za záda. A tak první poločas skončil bez bodů.

Druhý poločas byl spíše vyrovnaný, i když Němky měly několik šancí, ale byl také ve znamení mnoha chyb a mnoha trestných kopů. Všechno se obrátilo k lepšímu po trestném kopu ve 49. minutě do autu ve 22 Německa a následné kombinaci s finální přihrávkou Čuprové, která položila poblíž levého rohového praporku. Druhá pětka padla v 54. minutě po dalším trestném kopu do autu, vyhraném vhazování a klasické akci rukama až na křídlo, kam si zaběhla Čuprová, ta zvládla zhruba 70 metrů za 8 vteřin a položila do pravého rohu. Ani jeden kop z těžkého úhlu nezvládla.

Všechno vypadalo dobře, zvláště když se blížila 80. minuta. Ale to už Němky získaly iniciativu a také se jim podařil únik po křídle, který se naše hráčky marně snažily zastavit, Laura Schwinnová utekla, položila v rohu, a sama proměnila kop po pětce. V několikaminutovém nastavení nás Němky nepustily z naší dvaadvacítky a hrát v závěru před vlastním brankovištěm a pod velkým tlakem, obvykle nepřináší nic dobrého. Tak ani v tomto případě, kdy naše ženy sice v poslední akci získaly ve mlýnu míč, rozehrály do brankoviště Pavlíně Čuprové, ale ta nedokopla do autu a namazala Steffi Gruberové na křídlo a bylo dokonáno, Gruberová před sebou neměla nikoho, kdo by ji zastavil.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora