Brutální prohra ve Vídni

12. března 2023 (21:32)

KlubovéZpravodajství

Vídeň 11. března 2023 (foto Barbara Chrapek) – 320 kilometrů jsme si v sobotu zajeli pro debakl. Náklad 81 bodů nám na zpáteční cestu naložil nový tým v českých či spíše moravských soutěžích RU Donau Vídeň. Není se na co vymlouvat, scházeli sice silní hráči Dan Walek, Dominik Wardas či bratři Sittkovi, ale ani oni by nedokázali odvrátit porážku, která vychází z laxního přístupu k přípravě, jako by hráči říkali „nám to stačí.“ Že to nestačí, ukázaly zápasy v Ostravě a v plné nahotě ten vídeňský.

Hlavní problém je obrana, především osobní, jako by někteří hráči ani nevěděli, jak mají soupeře složit. Několikrát jsme viděli rozkročeného čekajícího hráče, kterého nabíhající útočník smetl, kolikrát jsme viděli pokus o složení nataženou rukou, žádné rameno do stehna soupeře a sevření, prostě natažená ruka.

Dalším problém je vůbec zaujímání obranného postavení, naši hráči byli až příliš často zpoždění, nemohli soupeře zastavit, když proti němu ani nestihli obranu postavit. A borci RC Donau byli v pohybu vpřed velmi rychlí a agresivní, měkká a špatně postavená obrana pro ně nebyla žádnou překážkou.

Část nedostatků lze přičíst přece jen nezkušenosti, vždyť proti vyspělému a zjevně zkušenému soupeři stáli dorostenci nebo hráči dorostu sotva odrostlí, ale jestliže proti slabším soupeřům nejsou technické a taktické nedostatky až tak zjevné, doslova řvou v zápase se soupeřem, jako je Donau.

Je čas, aby si hráči řekli, co vlastně chtějí hrát, druhou nebo třetí ligu?

Fotografie Barbary Chrapek jsou v galerii ZONERAMA

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora

Komentářů: 1

  1. Radomír Kloda

    Sice jsem tam nebyl, a nechci naše kluky obhajovat. Ale uvidíme jak si s Vídeňáky poradí Ostrava nebo v odvetě Bystrc, když reprezentanti Rakouska nebudou mít reprezentační sraz, jak se stalo v utkání Bystrc – RU Donau Vídeň. Náš tým se formuje, jde to sice pomalu, ale myslím si, že to jde dopředu.