All Blacks vyučovali

4. září 2022 (18:25)

SvětovéZpravodajství

V náhledu: Furious Etzebeth se zbavuje napětí atakem Allana Alaalatoy. (Repro TV)

Nový Zéland – Argentina 53:3 (24:3)

Blacks nedali Pumám šanci. Přes veškerou snahu a úsilí se Pumám nepovedlo zdolat obranu Černých. Byl to ohromný rozdíl mezi předchozím a sobotním zápasem, ta tam byla bezradnost z předchozího zápasu. Byli to opět All Blacks, jak už je léta známe, All Blacks využívající každou mezeru v obraně, hrající silou i myšlenkou. Novozélanďané se ukázali jako tým s obdivuhodnou vnitřní konzistencí, nenechali se rozhodit předchozími neúspěchy a dokázali se semknout a vygenerovat jeden nejlepších výkonů, jakými dříve drtili téměř všechny soupeře. Přitom Argentinci nebyli žádný slabý tým, ale v konfrontaci s aktuálními Blacks byli prostě téměř ve všem o krok zpět.

Austrálie – Jižní Afrika 8:24 (3:12)

Springboks překonali hoodoo, kletbu, která je svírala na australské půdě již 9 let, a konečně vyhráli. A je třeba dodat, že po výkonu hodném mistrů světa. Ovládli zápas od první minuty a podobně jako All Blacks Argentině, nedovolili Wallabies kloudnou akci. Až v závěru, když zadák Springboks Willie le Roux úmyslně srazil přihrávku a všichni čekali hvizd rozhodčího a trestný kop, mlýnovka Wallabies Nic White prostě sebral míč a ve výhodě pokračoval v akci, kterou se Australané dostali k jedinému položení.

 

Furious Etzebeth

Zápas však přinesl jiné vzrušení. Stalo se tak po pětce Mapimpiho v rohu hřiště, při které se ho opět, jak v předchozím zápase, pokusil Coroibete vyrazit ze hřiště, tentokráte to ale nevyšlo. Mapimpi si pak neodpustil vyrovnat se s Coroibetem za ta „příkoří“ alespoň tak, že ho chytil za bradu. V tu ránu vypukla mela. Téměř všichni se pustili do všech. Ale nejúžasnější byl pohled na Etzebetha, který se pustil do pilíře Wallabies Allana Alaalatoy tak zuřivě, že téměř bylo vidět, jak z něho stříká adrenalin. Mapimpi ale si jako iniciátor šarvátky musel odpykat desetiminutový trest.

Konflikt ...

... a usmíření

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora