4. kolo Six Nations může rozhodnout

12. března 2021 (00:13)

SvětovéZpravodajství

V náhledu loňské utkání Six Nations Francie - Anglie 24:17. Pětku Anglie pokládá May

Ve 4. kole má jistotu Wales, s Itálií určitě neprohraje, ze zbývajících dvou zápasů může rozhodnout zápas v Twickenhamu, pokud by vyhrála Francie, může vykročit k celkovému vítězství, pokud vyhraje Anglie, nesmírně pomůže Walesu, máme se na co těšit. Ovšem jen za předpokladu, že jak v utkání Anglie proti Francii, tak v zápase Skotska s Irskem se bude hrát ragby a ne zápasit ve skrumážích a hrát kopací ping-pong.

‎Itálie v.‎ Wales

Stadio Olimpico, Řím

Rozhodčí: Wayne Barnes (Anglie)

1. asistent: Pascal Gauzere (Francie), 2. asistent: Christophe Ridley (Anglie)

TMO: Tom Foley (Anglie)

‎Vzhledem k výkonům Azzuri v posledních letech, ale hlavně v letošním ročníku Six Nations, se nedá mluvit o nějakých šancích na přijatelný výsledek proti čerstvému držiteli Trojkoruny. I tak to může být zápas pohledný, protože mladý italský tým se rozhodně zlepšuje a snaží se hrát rukama, jak jsme již několikrát na těchto stránkách konstatovali. Italové ale nemají šanci na nějaký těsný výsledek kvůli množství technických a taktických chyb. Přestože už „nekolabují“ fyzicky v polovině druhého poločasu, v únavě je jejich obrana propustnější. Wales bude mít prostor pro hru bez taktických zábran a s ohledem na své postavení v turnaji by neměl zápas odbýt, takže se můžeme těšit na pěkné ragby s mnoha bodovými akcemi.

Sázkové kanceláře: Vítězství Walesu 90 %

Anglie v.‎ Francie

‎Twickenham, Londýn

Rozhodčí: Andrew Brace (Irsko)

1. asistent: Mike Adamson (Skotsko), 2. asistent: Craig Evans (Wales)

TMO: Joy Neville (Irsko)

Těžko předvídat. Francouzi hrají pod Fabienem Galthiem výborné ragby a jejich osa Antoine Dupont (9) – Matthieu Jalibert (10) má světovou úroveň, což uznávají i Angličané. Asi máme všichni v paměti utkání turnaje Podzimního poháru národů, které Francouzi ztratili v poslední minutě a pak v nastavení hráli příliš na jistotu neustálými kontakty, prakticky neudělali ani dvě přihrávky za sebou a doplatili na to v 15. minutě nastavení, kdy záškodník Itoje donutil Francouze k držení míče v rucku a Farrell kopl vítězný trestný kop. V první půli zápasu, Francouzi, dokud hráli ragby, byli lepší a na začátku 19. minuty vedli 19:12, ale nakonec podlehli soustředěnému tlaku anglického roje, který položil pětku a Farrell kopem vyrovnal na 19:19. Ale z francouzského týmu, který se už málem radoval z výhry, zůstalo pouhých 5 hráčů, lze se tedy domnívat, že tentokrát s mnohem silnějším týmem Francouzi půjdou za výhrou mnohem důrazněji. Zvláště, když se začínají vracet ke hře rukama, ve které vždy vynikali. A co je ještě důležitější, Francouzi dnes mají disciplinovaný a semknutý tým. A to se o Angličanech rozhodně říct nedá, dosud neměli ani disciplínu, ani jasný herní plán.

Sázkové kanceláře nenašly shodu, jedny predikují těsnou výhru Anglie, druhé naopak výhru Francie.

Skotsko v.‎ Irsko

Murrayfield, Edinburgh

Rozhodčí: Romain Poite (Francie)

1. asistent: Mathieu Raynal (Francie), 2. asistent: Andrea Piardi (Itálie)

TMO: Alex Ruiz (Francie)

Další zápas, jehož vítěze je nesnadné tipovat. Skotové porazili Angličany v Twickenhamu vynikajícím výkonem, jaký ale nezopakovali doma proti Walesu, třebaže měli celý zápas navrch. Irové doma v prvním kole v Cardiffu nijak zvláště nezaujali, zápas v Římě se počítat nedá. S čím se ovšem počítat dá, že to bude zápas velmi vyrovnaný s určitým procentem šancí pro Irsko, kterému se v posledních dvou letech docela daří (SNC 2019 27:3, SNC 2020 19:12, ANC 2020 31:16).

Sázkové kanceláře: Vítězství Irska 80%

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora