1. liga: Ve druhé půli jsme nebyli na hřišti

24. dubna 2023 (22:08)

KlubovéZpravodajství

Havířov 23. dubna 2023 (foto Josef Koláček) – Odveta za vídeňský debakl 0:81 se nepovedla, výkon našich, ještě v prvním poločase nadějný, se ve druhém definitivně vytratil do ztracena a nahradil ho chaos a bezradnost. Je pravda, že nehráli někteří hráči, kteří mohli hru udržet na přijatelné úrovni, ale ani oni by nezměnili některé věci, které náš tým provázejí. Značnou měrou k tomu ovšem přispívá nedostatečná příprava týmu, se šesti hráči na tréninku by ani Warren Gatland nebo Joe Schmidt. Úroveň zápasů je jen odrazem úrovně přípravy.

Lze opakovat do nekonečna: chyby, chyby, chyby. Stále stejné chyby, předržení míče a sevření soupeřem místo včasné přihrávky volnému spoluhráči, špatné přihrávky v tísni, ale i za normálních okolností – nejčastěji za hráče, nad hlavu nebo na zem. Radek Kloda, který zápas komentoval v rozhlasové kabině, v jeden moment po opakovaných banálních chybách neudržel nervy na uzdě a málem rozbil mikrofon, tak špatné to bylo! A to byly jen přihrávky, kde jsou další věci, třeba rucky a opakované chyby s trestnými kopy proti nám. Rozhodčí Ondřej Fořt sice přehlédl některé chyby Vídně, třeba zalehávání a zavalování míče na naší straně v racích, ale to se mohlo dít jen proto, že v racích nemáme pevnou obranu.

Ač se skládání značně zlepšilo, jsou situace, kdy se sice několik našich hráčů „namotá“ na hráče s míčem, ale ten je táhne za pomocí spoluhráčů sebou řadu metrů, než padne na zem, dvakrát takto dopadl na zem v našem brankovišti- Nikdo chlapovi nesjede po nohách, nikdo mu nohy nesevře, a ten táhne i 3 – 4 naše bránící hráče 10 – 12 metrů sebou. Hořela  - taktická obrana, nezkušený Jacob Juračka nedrží své postavení na křídle a dispečer hry Dan Ogurčák si postavení svých útočníků nevšímá a nezdá se, že by s nimi nějak zvlášť živě komunikoval. Jinak by se nemohlo stát, že v řadě situací ve 2. poločase nebyli na svém místě a hrnuli se jak mladší žáci na stranu, kde byl míč.

Všechny chyby kulminovaly ve druhém poločase, kdy se naše mužstvo „vytratilo“ ze hřiště, přenechalo ho Vídeňákům a zápas se změnil v jednostrannou záležitost.

Všechny fotografie Josefa Koláčka ze zápasu jsou ve FOTOGALERII ZONERAMA

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora