Víkend v Cardiffu

30. listopadu 2018 (20:48)

NezařazenéZpravodajství

Každý rok vyrážejí členové klubu za špičkovým ragby ať už na zápasy jarního Poháru šesti zemí nebo později na finále anglické Premiership či finále evropských klubových pohárů a samozřejmě také na podzimní mezinárodní testy. Letos se za nejlepšími zápasy podzimní série vypravily z našeho klubu hned čtyři skupiny. Zatímco jedna skupina členů našeho klubu zamířila do Edinburghu na utkání podzimní mezinárodní série Skotsko – Argentina, druhá byla v hlavním městě Irska Dublinu na zápase Irsko – Nový Zéland, třetí se bavila v Římě 10 pětkami All Blacks, čtvrtá sledovala v Cardiffu souboj Velšanů se Springboks. A jak je na Principality obvyklé, ve skvělé atmosféře s předzápasovým show, jaké neexistuje na žádném jiném evropském ragbyovém stadionu. Redakce očekávala, že se i ostatní skupiny podělí o zážitky nebo minimálně o nějaké fotografie, ale ostatní skupiny si své zážitky nechávají pro sebe.

Takže alespoň něco málo z Cardiffu. Vánočně vyzdobené centrum hlavního města Walesu bylo už v předvečer utkání s Jižní Afrikou plné lidí, a hlavně byly jako vždy zaplněné hospody, ve kterých nešlo nepřehlédnout řadu fanoušků v tmavě zelených dresech s logem, ve kterém je květ king protey, proslulé africké rostliny snad s největším květem na světě, a antilopy springbok. Naše skupina po večeři a pivu navštívila „svůj“ podnik Bootlegger a jeho Gin Bar na několik ginfizzů.

Sobotní Cardiff byl už zcela zaplněn jednak fanoušky obou týmů, jednak ještě dozníval Black Friday a začínaly vánoční trhy, prostě Babylon. Dopoledne ještě vybyl čas na prohlídku hradu a pak už jsme vyrazili do ulic. Jenže ulice narvané, hospody narvané, a tak jsme usoudili, že nejlíp bude, když půjdeme na stadion, který otvíral už ve 2 hodiny odpoledne a podíváme se na zbytek zápasu Skotsko – Argentina.

Před samotným zápasem na stadionu začalo show – napochodovala kapela královského pluku v čele s plukovním kozlíkem a také přes stovku členů spojených mužských sborů. Hned s první skladbou se přidali i diváci a dirigent se obrátil k tribunám a dirigoval i zpívající diváky. Sbory i diváci s velkou chutí a nasazením zazpívali i hymny obou zemí a zápas mohl začít.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora