Rugby Championship: ohlasy na 2.kolo

30. srpna 2018 (18:16)

NezařazenéSvětovéZpravodajství

Nový Zéland – Austrálie 40:12 (14:7)

40:12, to je výsledek, který vypovídá víc o momentální úrovni All Blacks nebo o propadu výkonnosti Wallabies? Komentátoři v australských mediích rozhodně optimismem neoplývají a sám kouč Cheika prohlásil: „All Blacks jsou v jiné lize, je to jiný vesmír a zbytek světa hledá odpověď na to, co vlastně představuje Nový Zéland.“

Jamie Pandaram z Daily Telegraph napsal: „Dobrou zprávou je, že pokud jste 16letý Australan, můžete řídit auto. Špatnou zprávou je, že jste ještě nebyli na světě, když Austrálie naposledy zvedla Bledisloe Cup.

Tlak na trenéra Wallabies Michaela Cheiku je nyní velice silný, jeho tým utrpěl ještě větší flastr než při ponížení v minulém týdnu v Sydney. Vypadá to beznadějně.

Austrálie nemá schopnost odolat Kiwiům nebo dokonce uzavřít rozšiřující se propast. Stále stejné problémy ve hře, znovu a znovu, kdy to skončí?“ ptá se Jamie Pandaram.

Andrew Slack, The Sunday Mail: „Je čas obdivovat velkost,“ píše autor, „Musíte obdivovat velikost, i když to není žádná novinka, All Blacks jsou opravdu skvělí.“

To Greg Paul komentátor NZ Herald nachází na hře All Blacks chyby: „Je zarážející, že hra All Blacks stále nemá potřebnou plynulost a soudržnost. I když se to může zdát neuvěřitelné, vzhledem k tomu, jak pohnuli hrou ve druhé polovině. Dost dobří na to, aby vyhráli, a lepší než Sydney, ale ne na úrovni, jakou by měli mít.

 

Argentina – Jižní Afrika 32:19 (27:7)

Má-li se mluvit o překvapení, pak je tady. Bývalý trenér mládeže Petr Řízek Kacíř neskrýval po zhlédnutí zápasu obdiv k Argentincům: „To nebylo 15 jednotlivců, vypadalo to jako jeden hráč, který hrál s obětavostí a nadšením a také nevídanou silou a rychlostí.“

Herman Mostert komentátor Sport24 vidí ve stručnosti 4 příčiny porážky Springboks:

1. Argentinci se ukázali být fyzicky lepší,

2. Springboks vyhořeli v obraně,

3. Boks ztráceli mlýny. Na rozdíl od Durbanu, kde mlýny ovládli Jihoafričané,

4. Sanchez vymazal Pollarda, přinesl Pumám 17 bodů. Trenér Erasmus je nyní na rozpacích, má vrátit do hry Eltona Jantjiese, nebo má zkusit mladou pušku Damiana Willemse?

Bývalý trenér Springboks Nick Mallet rovněž vidí chybu ve špatné souhře mlýnovky Faf de Klerka s Handre Pollarda, který neřídil tým.

Kouč Pumas Mario Ledesma odmítá, že by příčinou vítězství nad Boks bylo nějaké tajemství: „Žádné tajemství, žádné kouzlo,“ podotkl Ledesma, „jen jsme se celý týden věnovali zlepšení věcí, které nám nešly v Durbanu - obraně a zisku míče. Říkal jsem, že když to zlepšíme, můžeme doma vyhrát. Zlepšili jsme to, hráčům to dodalo sebedůvěru, a vyhráli, vychutnejme si to,“ dodal Mario Ledesma.

Bývalý reprezentant Diego Cash: Pumas hráli proti Jižní Africe skvělý zápas a ukázali velkou mentální sílu, když zvládli odvetu po porážce z minulého týdne, bylo to také proto, že měli velmi pevný mlýn.“

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora