Hanka a Noel v reprezentaci

12. listopadu 2022 (12:33)

Nezařazené

V náhledu: Leon Sittek v utkání ME U20 proti Španělsku

Havířov 12. 11. 2022 - Musíme si přiznat, že jako klub neprožíváme dobré časy, naše předposlední 7. místo v 1. lize 2022 a 15. místo v republikovém rankingu, tedy 2 místa od konce, není zrovna nejlepší vizitkou. Ale v tomto článku nejde o hodnocení výkonu našich týmů, ale o připomenutí, že po dlouhé době se naši hráči dostali do reprezentace.

Ne že by naši hráči nebyli v reprezentaci, byli. Naposledy Dan Walek na jaře, ale hrál za reprezentaci Slovenskou v rozvojové divizi s Černou Horou. V tom utkání dal 28 bodů z celkových šedesáti pěti. Už v letech před covidem za Slovensko startovala řada našich hráčů – Patrik Kovács, Dominik Wardas, Lukáš Regec, ale v české reprezentaci jsme od roku 2017 – pokud budeme počítat i odchovance, kteří v době startu za Česko hráli v jiných klubech a v cizině – měli jen Lukáše Rapanta a Martina Havlíčka. A naši kluboví příslušníci Lukáš Macháček a Patrik Leroch hráli naposledy v roce 2016 v Havířově proti Chorvatsku.

Hanka Hubincová

O to potěšitelnější je, že trenéry národních týmů letos zaujali dva naši hráči, lépe řečeno hráčka a hráč. Už v loňském roce byla do týmu ČR U18 dívek vybrána Hana Hubincová, letos hrála v neoficiálních testovacích zápasech ČR U18 ve Francii a v Belgii.

Česká ženská reprezentace - Hanka Hubincová je 3. zleva ve spodní řadě

Na podzim už přešla do kategorie žen a dostala se do nominace českého týmu pro zápasy mistrovství Evropy divize Trophy, což je taková evropská 2. liga. V minulém týdnu v Hürthu v utkání ČR proti Německu střídala v 72. minutě zraněnou Bohuslavu Hostinskou, hrála na rváčku a vůbec neměla situaci jednoduchou, byl to pro ni první zápas ragby XV, jako kadetka a juniorka hrála jen sedmičky. Hanka je čerstvě v nominaci na utkání s Belgií v Praze 19. listopadu.

Noel Sittek

Do reprezentace se svými výkony prosadil i Noel Sittek, který má za sebou dvě utkání za ČR na mistrovství Evropy U20 v portugalském Lisabonu. Hrál v obou dosavadních utkáních české dvacítky proti Španělsku a Rumunsku. Předpokládá se, že s číslem 25 nastoupí i v posledním utkání o 7. místo proti Německu v neděli 13. 11. v 10:30 h. Zápas můžeme sledovat na webu Rugby Europe. Je připomeňme, že ve stejné situaci byl tým U20 i na loňském mistrovství a 7. místo musel po porážce 18:37 Německu. Snad se letošnímu týmu bude dařit lépe.

S oběma reprezentanty přineseme v nejbližší době rozhovor.

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora

Komentářů: 2

  1. Noel

    Leon ?

  2. Editor

    Samozřejmě Noel