Exeter nakonec logo změní

28. ledna 2022 (00:53)

NezařazenéSvětovéZpravodajství

Exeter 27. 1. 20222 (Mark Stevens) – Exeter RC se dnes rozhodl spustit novou vizuální identitu, odklonit se od svého předchozího loga s indiánskou tématikou a představit ikonický piktogram, který je dojemným a významným rozloučením s minulostí.

Nové logo Exeter Chiefs, které bude zavedeno v červenci 2022, je inspirováno keltským kmenem Dumnoniů z doby železné. Dumnoniové obývali oblast Devonu, Cornwallu a části Somersetu stovky let před dobytím Británie Římem roku 43 nl. Změna identity je důsledkem průzkumu, který v posledních dvou letech provedlo vedení Exeteru, praví se v dnešním prohlášení klubu.

"Jsme nadšeni, že můžeme přivítat novou éru ragby v Exeteru," řekl generální ředitel Tony Rowe. "Exeter byl a vždy bude nejdůležitějším pojmem naší identity a název Chiefs je zakořeněn v našem pojmenování více než sto let.“

"My jsme Exeter, my jsme Chiefs!

Nové logo Exeter Chiefs reprezentuje keltskou historii regionu a kmen Dumnoniů a přilba představuje keltskou přilbu, jaké se nosily kolem roku 300 př.nl."

 

Poznámka: Že by nové, poněkud žertovně vyhlížející logo mělo budit respekt? Vždyť spíš připomíná hunského nájezdníka. Aby ještě nevznesli protest proti "kulturnímu přivlastnění" potomci Hunů v Hungarii.

Na dané téma ZDE, ZDE a ZDE

O Autorovi

Redakce

Další články autora