Jak ČT vypekla sebe i nás

18. srpna 2021 (18:55)

Blog

Po pravdě řečeno ohlášení České televize o přímých přenosech zápasů šampionátu jižní polokoule bylo velmi překvapivé, když ČT ragby prakticky s výjimkou mistrovství světa – budiž jí za to chvála – skoro nevysílá. Z letošních olympijských her vysílala finále sedmiček, ale původně to ani neměla v úmyslu a finále mužského turnaje zařadila jaksi mimo program. Zato jsme měli možnost vidět několik docela dlouhých přenosů a záznamů velmi atraktivní, vzrušující a dynamické podívané ze střelby na terče. Nic proti střelbě ze vzduchovky nebo malorážky, ale je to disciplína, která běžného sportovního fanouška očekávajícího akci, zrovna nenadchne. To třeba trap, to je jiná, to je podívaná napínavá a akční. Jen na okraj, střelecké disciplíny naše ČT vysílala 2 a třičtvrtě hodiny, finále sedmiček mužů něco málo přes hodinu, přesněji 66 minut.

Když pomineme přenosy z mistrovství světa, vysílala naše televize ragby naposledy takto: mezistátní zápas českého národního týmu 16. 3. 2019 (Česko v. Nizozemsko), přímý přenos z extraligy 9. 11. 2019 a magazín České ragby 30. 10. 2020. Pravda, víc se ani vysílat nedalo, mrška kovid víc nedovolila.

Ale vraťme se k avizovanému a k naší velké lítosti neuskutečněnému seriálu přenosů a záznamů z Rugby Championship. Martin Mecerod z Diváckého centra ČT na dotaz naší redakce odpovídá: „Omlouváme se za problémy s vysíláním The Rugby Championship 2021. Zprostředkovatel vysílacích práv neměl informace, že přenos není možné vysílat v Evropě, došlo k nedorozumění."

To je jistě škoda. Ale když nyní ČT postupně ztrácí práva na vysílání 1. ligy fotbalu, pohárů a brzy přijde i o práva na nejvyšší hokejovou soutěž, možná by mohla více vysílat domácí ragby, a mezistátní zápasy, a třeba koupit práva na Top14, ale to už se asi nechávám unést fantazií, nebo ne?

O Autorovi

Karel Gaman

Editor a šéfredaktor klubových webových stránek. Ragbyový publicista - publikoval články o havířovském ragby v regionálních denících od 60 let minulého století. Dnes přispívá do Radničních listů. Autor ročenek RC Havířov k 10 a 30 letům klubu.

Další články autora