Super Rugby: Devastace trofeje Tū Kōtahi Aotearoa

12. srpna 2020 (12:48)

SvětovéZpravodajství

Ještě se soutěž Super Rugby Aotearoa ani nedohrála, ale už po předposledním kole bylo jasné, že Křižákům vítězství neunikne, proto po vítězném utkání s Highlanders mohli poprvé převzít novou trofej Tū Kōtahi Aotearoa. Ale s trofejí to vůbec nedopadlo dobře, při oslavách vítězství hodně utrpěla. Připomíná to oslavy titulů hokejistů Pardubic, kteří trofej zničili hned dvakrát, v roce 1995, tu ani nešlo opravit a musela se vyrobit kopie, a pak v roce 2010, kdy v tom měl prsty Dominik Hašek.

Jak píše Cheree Kinnear – sportovní reportérka New Zealand Herald – Crusaders se do přiznání, že k poškození trofeje při oslavách vítězství došlo, moc nechtělo. Ale nakonec přece jen kápli božskou. Generální ředitel Crusaders Colin Mansbridge totiž zprvu na dotaz Heraldu poškození popřel, připustil jen, že trofej utrpěla "menší škody" při cestě ze stadionu, když byla „upuštěna,“ ale tentýž den večer přiznal, že „menší škody“ mají přece jen větší rozsah a že to „nevypadá dobře.“

"Trofej Investec Super Rugby Aotearoa nebyla navržena tak, aby se jí někdo dotýkal. Po nedělním zápase byla trofej omylem shozena a došlo k menším škodám," uvedl Mansbridge v prohlášení, "informovali jsme unii, a vyhledali kulturní poradenství. Opravy budou provedeny co nejdříve." Mansbridge potvrdil, že klub poslal řezbáři omluvu.

Při všech letošních malérech s covidem, neodehranými soutěžemi a hrozbou, že ani na podzim se nemusí vše co je v plánu odehrát, je malér s trofejí spíše úsměvný.

O trofeji jsme psali 28. července v článku Čtení na léto: Tū Kōtahi Aotearoa

O Autorovi

Redakce

Další články autora