Rozvojový víkend U14 v Brně

2. října 2019 (21:19)

KlubovéZpravodajství

Brno 22.9.2019 - V zimních měsících ČSRU rozhodla o aplikaci projektu rozvoje mládežnického ragby v ČR, jak jsme na těchto stránkách psali letos 26. února, a už na jaře vyčlenila několik termínů pro srazy talentovaných hráčů. Projekt, jehož autorem je Diego Moll, který vedl např. rozvojové projekty v anglickém hrabství Surrey či Nizozemsku, pokračuje i na podzim tzv. rozvojovými víkendy.

Náhledové foto a foto v článku Rostislav Kubik.

První podzimní regionální sraz hráčů Moravy do 14 let proběhl v neděli 22. září na hřišti Dragonu a zúčastnili se ho i hráči našeho klubu. Trenér U14 Jan Kozubík sice vybral pětici talentovaných hráčů této kategorie, avšak jen Anička Kubiková, Filip Ciasnocha a Matyáš Daňhel se srazu zúčastnili.

Z moravských klubů se na srazu sešlo 48 hráčů a hráček. Dopolední program byl zaměřen na čtyři herní situace: míčovou techniku, skládání, kolektivní obranu a zakládání rucků. U každého stanoviště byli dva trenéři, kteří během zhruba 20 minut cvičili se skupinkou hráčů cvičení na dané téma. Trenéři dbali na to, aby hráči prováděli cvičení správně a vysvětlovali jim, co je pro hráče důležité, aby cvičení prováděli správně. Během dopoledne si všichni vyzkoušeli a procvičili výše uvedené herní situace a dovednosti.

V přestávce na oběd v klubovně shlédli část utkání Irsko v. Skotsko z mistrovství světa probíhajícího v Japonsku. Po obědě pak byli hráči a hráčky rozděleni do tří družstev, která pak proti sobě hrála nejprve tzv. řízenou hru zaměřenou na zakládání rucků a hru v obraně i v útočné fázi. Pak již přišla na řadu hra, při které měli jednotlivci ukázat co v nich je. Tři družstva řízená určenými trenéry se na hřišti střídala ve zhruba šestiminutových intervalech. Trenéři si zapisovali jak postřehy ze hry družstva, tak, a to hlavně, připomínky k hernímu projevu jednotlivých hráčů. Po zápasech následoval strečink.

Sraz pak byl zakončen zhodnocením a společnou fotkou účastníků. Nakonec ještě trenéři společně navrhli cca 30 hráčů, kteří budou pozváni na druhý sraz, který se má uskutečnit 20. října.

O Autorovi

Redakce

Další články autora